TMPGEnc MPEG Editor i błąd

Witam!

Za pomocą karty TV nagrałem pewien film, po wycięciu z niego reklam zgodnie z tym poradnikiem - http://www.cdrinfo.pl/artykuly/dvb2dvd/strona2.php - przy początku outputu pojawia się błąd: http://img99.imageshack.us/img99/3192/beztytuukkh.jpg

Czy ktoś może wie o co chodzi?

Witaj,

Screen, który załączasz dokładnie pokazuje, o co chodzi… Ogólnie treść błędu wskazuje, że birate (Video Sampling Rate) jest błędnie ustawiony; birate ten to iloczyn wysokości i szerokości obrazu oraz ilości klatek na sekundę. Wg widocznych na screen’ie ustawień masz ustawione następujące wartości: 720 x 576 x 29,97 = 12 429 158,4 b/s = 12 137,85 Kb/s, z zaraz dalej, że maksymalny birate to 5 000 Kb/s, czyli zdecydowanie mniej… Spróbuj więc zmienić ustawienia programu, a error powinien zniknąć… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ok, zrozumiałem twój post, jednak które z ustawień mam zmienić, aby problem zniknął? O framerate nic nie ma w ustawieniach…

Hej,

Wiesz, pierwsze w kwestii to fakt, czy problem nie wynika przypadkiem z tego, że używasz wersji trial’owej oprogramowania… Niestety nigdzie na necie nie znalazłem informacji, jakie są ograniczenia trial’owe wersji 2.0, bo dość stara jest to wersja… Być może właśnie jej ograniczeniem jest maksymalny birate ustalony na poziomie max 5 000 Kb/s… Co więc możesz zrobić - spróbuj pozmieniać jakieś ustawienia dotyczące output’u - na przykład zmniejsz końcową rozdzielczość lub liczbę klatek. Poszukaj też w ustawieniach możliwości zmieniania VBR lub BR. Jeśli to nic nie da może rozwiązaniem będzie ściągnięcie nowszej wersji, która jest w pełni funkcjonalna prze 7 dni ??

Powodzenia,

Dimatheus

W wersji 3 nic nie ma innego… Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Zauważyłem, że filmy nagrywane w mniejszej rozdzielczości działają, co potwierdza twój post… Skoro w opcjach nie ma takiej możlowości, czy jest możliwość zmiany rozdzielczości filmu mpeg-2? Niekoniecznie tym programem

Witaj,

W sumie wersja 3x wygląda bardzo podobnie, ale zwróciłem na nią uwagę ze względu na fakt, że ona jest w pełni funkcjonalna przez 7 dni, więc będziesz mógł przerobić materiał i nie stresować się tym, że okres testowania się skończył… Niestety, w wersji 2.0 jest bowiem jeszcze jedno ograniczenie - można w nim skodować maksymalnie 30 minut materiału, więc nie wiem, czy Cię to ratuje… W każdym bądź razie jeśli chcesz wyeliminować błąd wróć w programie do zakładki “Format” i pokombinuj z ustawieniami programu - w grupach “MPEG Settings” oraz w “Video Settings”.

Powodzenia,

Dimatheus