Tną się filmy DVD, i nie tylko

(Wiesios) #1

witam wszystkich forumowiczów. mam mały problem z odtwarzaniem filmów a konkretnie, to wszysko tnie się jak nie wiem co, a ja nie wiem w czym tkwi problem, bo ostatnio załadowałem to samo oprogramowanie do toshiby satellite 4300, i nie było żadnego problemu. obecny lapek to satellite 1800 z celeronem 1.1, pamięc 256 współdzielona z grafiką (16). system XP swiezynka, i tak jak pisałem wszystkie potrzebne kodeki już są...a się tnie. nie rozumiem tego.

z góry dzięki za pomoc

(Arcin11) #2

Procesor jest za słaby,ramu za mało i to jeszcze dzielone z grafiką ma prawo się ciąć.

(Wiesios) #3

to byc może i też, tylko dlaczego na tosi 4300 odpalałem wszystko bez problemu, a tam było przez połowe wszystkiego, a filmy divix chodziły mi nawet na P 266...a tu nie chcą?

poza tym lapek chodzi bardzo fajnie

(SeBoLaS) #4

nie powinno się ciąć konfiguracja jest wystarczająca.

wiesios

jakiego używasz programu do oglądania filmów??Zainstaluj zestaw kodeków np ffd show,

(Arcin11) #5

Wystarczy ,że na 30 sek. podałączysz neta bez firewalla i antywira i już nie jest świeżynka zwłaszcza jak nie masz sp2 a jak nie masz sp1 to nie chce nawet myśleć ile wirów można tym nałapać.Przeskanuj kompa może jednak cos wlazło.Co do kodeków to zainstaluj FFDShow kodeki specjalnie na słabszy sprzęt.

(Wiesios) #6

standardowo instaluję ac3, ffdshow, i xvid 1.02, a do tego divix 5, 11..i zawsze wszysko fajnie chodziło, a do odtwarzania mam cinema player, bo myślę że jest fajny, i power DVD