Tną się filmy DVD, i nie tylko

witam wszystkich forumowiczów. mam mały problem z odtwarzaniem filmów a konkretnie, to wszysko tnie się jak nie wiem co, a ja nie wiem w czym tkwi problem, bo ostatnio załadowałem to samo oprogramowanie do toshiby satellite 4300, i nie było żadnego problemu. obecny lapek to satellite 1800 z celeronem 1.1, pamięc 256 współdzielona z grafiką (16). system XP swiezynka, i tak jak pisałem wszystkie potrzebne kodeki już są…a się tnie. nie rozumiem tego.

z góry dzięki za pomoc

Procesor jest za słaby,ramu za mało i to jeszcze dzielone z grafiką ma prawo się ciąć.

to byc może i też, tylko dlaczego na tosi 4300 odpalałem wszystko bez problemu, a tam było przez połowe wszystkiego, a filmy divix chodziły mi nawet na P 266…a tu nie chcą?

poza tym lapek chodzi bardzo fajnie

nie powinno się ciąć konfiguracja jest wystarczająca.

wiesios

jakiego używasz programu do oglądania filmów??Zainstaluj zestaw kodeków np ffd show,

Wystarczy ,że na 30 sek. podałączysz neta bez firewalla i antywira i już nie jest świeżynka zwłaszcza jak nie masz sp2 a jak nie masz sp1 to nie chce nawet myśleć ile wirów można tym nałapać.Przeskanuj kompa może jednak cos wlazło.Co do kodeków to zainstaluj FFDShow kodeki specjalnie na słabszy sprzęt.

standardowo instaluję ac3, ffdshow, i xvid 1.02, a do tego divix 5, 11…i zawsze wszysko fajnie chodziło, a do odtwarzania mam cinema player, bo myślę że jest fajny, i power DVD