Tną się gry na notebook'u

(Norbik95) #1

Elo elo. Mam notebook'a Samsunga (znaczy mojej mamy :p) Problem jest w tym, że gry się tną, nawet Counter Strike 1.6. Próbowałem szukać w internecie i nic.

Aktualizowałem sterowniki od grafiki, używałem ccleanera i używałem game boostera. Jednak nic to nie dało. W opcjach zasilania wyłączyłem oszczędność energii, tryb w największej wydajności grafiki. Też nic. W menadżerze zadań w zakładce wydajność procesor jest najwięcej 30%, a pamięć 530 MB.

Sprzęt:

* Procesor Intel® Atom CPU N455 @1.66Ghz x2

I nie wiem dlaczego w Menadżerze Urządzeń mam 2 razy to w "Procesory"

* Grafika Intel® Graphics Media Accelerator 3150

* Pamięć RAM 1 GB DDR3

A zapomniałem dodać, że to Windows 7 Starter.

Dzięki za pomoc!

(Jefus) #2

Witaj...

przecież ten sprzęt się w ogóle do grania nie nadaje... Chyba nawet wiem o jakim NETBOOK'u mówisz, ponieważ posiadam Netbooka o identycznych parametrach (dodatkowo ten sam producent) i tak jak Ci mówię - TO SIĘ DO GIER, nawet tych starszych NIE NADAJE.

nawet jakby to był Notebook, to sama jego nazwa wskazuje do czego służy...

(rgabrysiak) #3

Cześć

Przecież to notebook (netbook) więc co się dziwisz? Przecież nie został on stworzony z myślą o grach czy wymagającej pracy, o czym świadczy m.in procesor Intel Atom, zintegrowana karta graficzna czy mała ilość pamięci RAM.

(Edmunt) #4

Atoma masz dwie pozycje z uwagi na fakt, że to dwurdzeniowy procesor ale jak mnie pamięć nie myli jest jedno wątkowy. Zakładam, że posiadasz samsung N145+ lub N150. Na tym windowsie za wiele nie zdziałasz. Ale generalnie jak się postarasz to w quake3arena możesz śmiało grać. CS jest bardziej wymagający wiec ten sprzęt po prostu jest za słaby...