Tnący się dźwięk przy odtwarzaniu materiału 4k

Cześć wszystkim,
mój komputer: pl. gł. Z97-C, CPU i5-4670 3,40 GHz, 16 GB ram, GeForce gtx 650 ti.

Czy na starszym, czy najnowszym sterowniku sprawa wygląda tak samo, następująco:

Programy: Windows Media Player, VLC, ALLPlayer, Windowsowskie Wideo, nie odtwarzają materiałów 4k, bardzo się tną przypomina to bardziej bardzo powolny pokaz slajdów, natomiast dźwięk z filmów działa płynnie.

Program Windows Player Classic + K-lite codecs pack odtwarza filmy w miarę płynnie nie jest to samo co full hd, ale da się jako tako je obejrzeć, natomiast dźwięk przycina co kilka sekund na kilka sekund…

Nagrałem tonę materiału z wakacji, chciałem zlepić jakieś fajne momenty w 1 całość, a tu lipa…
Filmy nagrywałem GoPro Hero 6 w 4k 60 klatkach . Same z nią problemy, a to się zacina, a to nie włącza na czas, a teraz nie mogę odtworzyć materiału z niej nagranych.

Dodam, że bez karty graficznej Windows Media Player Classic przedstawia obraz jakby w slowmotion. Z kartą graficzną wygląda to jak wspomniałem trochę lepiej.

Macie jakieś sugestie? Coś muszę wymienić w moim PC? Podczas odtwarzania materiału CPU obciążone na 60-70% a grafika na 20-40%. A może mam coś źle poustawiane?

Pozdrawiam

To nie takie proste. Odinstalowałem k-lite codecs pack. Wrzuciłem mpc-hc. On ma kodeki własne i pewnie gryzły się u mnie z codec packiem, bo filmy - jak ręką odjąć problemy. A zdarza mi się odtwarzać 4k.

GTX 650 nie odpali 4K. Koniec i kropka.
Rozdzielczość

2560 x 1600
zobacz czy pójdzie na 1440

Co Ty mu za głupoty wypisujesz . Karta ma rozdziałkę i koniec.Mam GTX 760 i też nie pójdzie.

Sugeruję wymianę karty.

Mam intel 4500 integra i idzie dość płynnie w mpc-hc nawet 1080p, dopiero na 1440 idzie, ale zacina dźwięk, takie sekundowe co jakiś czas jak wyżej,
Fotki097

Z ciekawośći na gdzie amsz nagrany fil? Na przedpotopową nagrywarę+płytę, czy równie wiekowy HDD. :wink: ? A tak na poważnie, to spróbuj pracować na 2K, niestety procek pierwszej młodości nie ejst i karta też. No i pytanie jakim kablem monitor łączysz, bo on tez może chyba mieć problem z 4k 60.

Zrobiłem eksperyment w mpc-hc jeszcze z większą rozdziałką i da się oglądać bez zacinek, Dźwięk przerywał jak na 1440p.

Dzięki za odpowiedzi.
na samym mpc-hc dźwięk jest jako tako płynnie i dźwieku nie tnie, ale obraz z dźwiękiem nie jest zsynchronizowany.

Film 4k nagramy mam za pomocą gopro hero 6, pliki na dysku 7200obr, przerzuciłem dla testu na SSD - brak różnicy

Kabel DVI