Tnący się komputer

Witam,

od dwóch dni komp mi tak muli, że to szok. W procesach nic nowego nie doszło (wszystko po staremu). Przeskanowałem avastem, też nic nie wykryło. Wiem, że powinienem wrzucić jakieś logi ale nie wiem jakie :oops:

Witam

przeskanuj komputer tym programem w trybie pełne skanowanie

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

natomiast jeśli chodzi o logi to tutaj jest opisane jak je wykonać

otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

zrób i zaczekaj aż je sprawdzi ktoś kto się zna na tym

maciek_125 , zainstaluj sobie innego antywirusa, bo avastr to jest g**no, a nie antywirus.

  • Witam. Napisz jaki sprzęt masz, czyli: procesor, ram, zasilacz, czy działo się to wcześniej, czy karta ma dodatkowe zasilanie,

czy masz gry Steam, a jeśli tak, to jakie, bo mogłeś jakiś dodatek z grą wgrać, co spowalnia komputer ( tak jest z grą Skyrim ) ,

jaki system masz, i ile miejsca na dysku. Do Piotr92, a co do anty wirusa avast, to się nie zgodzę.

172,222,283 to jest ogólna liczna pobrań

786,454 … ta za ostatni tydzień ze strony http://download.cnet.com/Avast-Free-Ant … ag=mncol;1

… O takich pobraniach, to inne programy mogą, co najwyżej pomarzyć. A tu http://download.cnet.com/windows/antivi … dy;sideBar

możesz zobaczyć, na którym jest Norton 2012 dopiero na 5 - tym, pod liczbą ilości pobrań ogólnych, oraz tygodniowych… NOD na 10 tym :smiley:

Liczba ogólna pobrań NOD 6,312,021 liczba pobranych w ostatnim tygodniu 9,915 … Niecałe 10 tysięcy, śmiech na sali :slight_smile:

Wiesz, wszystko jest fanie dopóki ma się to badziewie. Miałem tego antywirusa z 5 lat temu, może jeszcze dawniej, to zainstalowało mi się w systemie 15 infkecji i nie dowiedziałbym się o tym gdyby mi nie zaczęły wyskakiwać komunikaty w stylu waring! your system is infected by a virus itp. i od tej pory zdania na temat tego antywirusa nie zmienię. Trafił do mnie też komp z tym antywirusem, który miał 20 trojanów i tak “elegancko” odwirusował system, że musiał ratować dane i instalować system, bo niestety jak przed skanowałem spoza systemu Wundows się załadował, tak po zakończeniu skanowania i resecie kompa system już nie wstał. Reasumując antywirus, który nie wykrywa obecności infekcji w systemie, albo jak już wykryje infkecje uwala system przy jej usunięciu nie jest dobrym antywirusem. Prawda jest taka, że zamiast instalować to ścierwo, można wyłożyć 150 złotych na licencję KIS na roku czasu i będzie można zapomnieć o czymś takim jak malware. Ja już razem z ojcem użytkuję KIS od dwóch, czy tam 3 lat i jesteśmy bardzo zadowoleni, bo za ten cały okres tylko raz się tak zdarzyło, że przeszedł trojan tibia do systemu, ale został wykryty, antywirus zrobił restart kompa i dziękuję - trojan został usunięty i co najważniejsze system ocalał. Od razu też chciałbym zdementować bzdury wypisywane pod kątem tego antywirusa, że okropnie zamula system - jest to nie prawda, ponieważ to nie jest wina programu, tylko badziewnego sprzętu na którym musi pracować. Dla przykładu mogę podać, że jak zainstalowałem KIS 2012 na kompie z procem P4 3,00(tym starszym pod gniazdo 478) i 3,5 GB RAMu KIS tak mi zamulił Siódemkę, że system startował ponad ok. 4 minuty, natomiast po zmianę kompa na nowy, który posiada proca AMD FX 4100 i 8GB RAMu system przy tym antywirusie działa bez żadnych problemów i uruchamia się w ciągu mniej więcej 1,5 minuty od bootscreen’a do wprowadzenia hasła i załadowania pulpitu oraz wszystkich programów z autostartu!

  • Świat i avast! przez 5 lat się zmienił, i poszedł do przodu. :slight_smile: 5 lat temu, to był avast! 4.5, jak dobrze kojarzę :slight_smile:

Jeżeli nie byłby skuteczny, nie miał by tyle pobrań ogólnych, oraz w ostatnim tygodniu, i nie byłby numerem 2 na liście najczęściej pobieranych

anty wirusów :). Szanuję Ciebie i Twoją wiedzę, ale świat się rozwija, idzie do przodu, i anty wirus avast! też :slight_smile: Pozdrawiam :).

Być może, ale jak jak już mówiłem po tym jak dwa razy ten antywirus nawalił, nigdy mu już nie zaufam. Poza tym i tak nie wierzę w to, że avast jest lepszy od płatnego Kasperskiego.

Przecież Ja nie zamierzam Ciebie przekonywać, ani na siłę udowadniać :slight_smile: Podsyłam linka na stronę http://www.avast.com/pl-pl/free-antivirus-download

196 313 144 ilość pobrań ze strony avast! i zobacz sobie porównania avast! z innymi anty wirusami.

A to skopiowałem ze strony avast! Organizacja AV-Comparatives.org uznała oprogramowanie avast! 5.1 za najszybsze spośród 20 programów antywirusowych!

Poza tym nie ma co się podniecać anty wirusem, tylko dlatego, że nazywa się Kaspersky :). Gdyby avast! nazywał się Kaspersky, i miał taką ilość pobrań,

to byś go zachwalał :slight_smile:

I masz rację, posunąłbym się do zdania że darmowy any-wirus nie dorówna płatnemu. Faktycznie wcześniejsze wydania avasta nie było zbytnio dobre i ja tutaj się zgadzam, że nie wykrywał ten program anty-wirusowy wielu trojanów, dialerów itp.

Logi z OTL

http://wklej.to/xi2qE <-- OTL

http://wklej.to/kot0a <-- Extras

Protected_48 Ja posunę się do stwierdzenia, że te płatne nie dorównają avast! owi :smiley: mi się codziennie aktualizuje, a mity o avast! są przesadzone.

Używam avast! od lat, i nigdy nie miałem problemu, żeby system mi odmówił współpracy, nigdy nie musiałem ratować danych, nigdy nie miałem czegoś takiego,

żeby mi nie wykrywał zagrożeń. Podstawa u mnie, to był zawsze: avast, firewall Zone Alarm, oraz Ad Aware :slight_smile: A syf AVG więcej przepuszcza, niż zapobiega. Miałem, więc wiem.

Teraz firewall to różnie. Kerio Personal Firewall, Comodo, a jakiś czas temu Outpost Security Suite http://www.dobreprogramy.pl/Outpost-Sec … 13251.html

Poza tym nie ufam firmie, którą zakłada Ruski :smiley: Jewgienij Kasperski, dyrektor generalny i założyciel … Poza tym, Kaspersky osobiście dla mnie to cienki anty wirus.

Na 3 komputery licencja kosztuje 35 złoty, co daje 11.67 na stanowisko. Najtańsze jedzenie u Chińczyka 10 złoty :smiley: nisko się ceni Kasperski :slight_smile:

Cena najniższa Kaspersky internet security 33 złote ( jak wyjście do McDonalda ) :slight_smile: … Cena najniższa avast! internet security 105 złoty :slight_smile: jak wyjście do restauracji :slight_smile:

profesorekml , 35 złotych?! Chyba sobie kpisz! Sam sobie sobacz po ile chodzi choćby nawet na Allegro: http://allegro.pl/listing.php/search?st … lla-search. Sprawdzałem też na Ceneo i według niego najniższa cena tego antywirusa w wersji Internet Security 2012 kosztuje 81,99.

Widzę, że wątek mojego tnącego się kompa zszedł na bok. Proszę więc o zaprzestanie kłótni który antywirus jest lepszy!

Pomijając sam fakt, że Avast to zło totalne. Nie wstawiłeś loga z malwarebytes. Pewnie już coś wywalił. Nie masz żadnych usług / wpisów w autostarcie / procesów, które mogły by wyglądać jak syf. Wykonaj defragmentacje dysku, przeczyść rejestr / pliki tymczasowe ccleaner.

Problem leży prawdopodobnie w sprzęcie. Jakby nie patrzeć komputer ma już 7 lat :slight_smile: . A był wymieniany tylko dysk na większy i dołożona jedna kość. Muszę zainwestować w nowy :smiley:

Temat można zamknąć.