Tnie się film - zmiana rozdzielczości

Witam, mój problem jest następujący: otóż mam bardzo słaby komputer (Windows XP, procesor 1,8 GHZ, 512 RAM, 128 MB karta grafiki) i np. w serwisie YouTube gdy ustawię film w jakości HD to film się przycina (obraz), spadają klatki na sekundę - jedynie dzwięk słychać normalnie. Po zmianie na jakość 360p wszystko jest okey.

 

Ale o co chodzi?

http://sport.vod.pl/przetestuj

 

Chciałbym zakupić tutaj bilet na dzisiejszy mecz ale po obejrzeniu filmu testowego są podobne problemy jak na YouTube - ten film testowy jest prawdopodobnie w jakości HD i strasznie się przycina obraz ale dzwięk słychać normalnie. Nie widać nigdzie opcji zmiany na słabszą jakość - nawet 240p by mnie zadawalała. Dlatego mam do Was pytanie: czy można jakość wymusić np. w Microsoft Silverlight, Flash Playerze żeby transmisja  na żywo była w niższej jakości? Czy jeżeli nie ma takiej opcji to będę musiał się męczyć z HD…

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi i pozdrawiam :) 

Spróbuj przełączyć się z flasha na html5 lub odwrotnie. Nie wiadomo jaką masz przeglądarkę.

 

edit: widzę, że to silverlight i się trochę rozpędziłem. Materiał testowy jest słabej jakości, spróbuj uwolnić więcej RAMu, może to pomoże. Przeglądarka IE może pociągnie, bo to też Microsoftu…