Tnięcie FireFox'a przy włacoznym Wmp 11

Witam

Tnie mi się WMP 11 przy włączonym FF2 zarówno jak FF3.

W menedżerze zadań widzę że WMP zjada 20% procka a około 75% należy do FF.

Dodatkowe info:

  • Xp Home Edition z Sp2

  • Wmp ma zablokowany dostęp do sieci przez Sygate Personal Firewall (sam zablokowałem dostęp)

Rozwiązanie:

Wymiana FireFox-a na Operę, lub IE7 a WMP11 na WMP10 albo jetAudio, AIMP ew. WinAMP.

Dodatkowo wymiane Sygate FireWall na Comodo Firewall Pro Comodo Firewall Pro 2.4.18.184 albo ZoneAlarm 7.1.248.000.

FireFox jest do “bani” - dziurawy, jak “sito”, a ilość oczek w tym “sitku” zwiekszają jeszcze bardziej podziurawione wtyczki.

Chcesz mieć zgodność z IE, to używaj IE, chesz mieć alternatywną i dobrą przeglądarkę - Opera.

WMP11, może i ładny, ale mniej funkcjonalny niż WMP10, do tego instaluje i uruchamia w sytemie dodatkowe usługi, z których pożytek jest taki, że zwiększją podatność systemu na ataki, zajmują pamięć i spowalniają uruchamianie systemu.

Sygate, już od lat nie rozwija tej zaporki sieciowej, więc lepiej zainstaloweać coś lepszego i nowszego.

Jeśli powyższe sugestie Ci nie odpowiadają i uważasz, że Twój system jest skonfigurowany optymalnie i wyposażony w optymalnie dobrane oprogramowanie, to zresetuj reguły Sygate FireWall do ustawień domyślnych, a następnie z rozawagą udzielaj odpowiedzi na wyskakujące z tej zapory pytania.

Nawet alternatywne przeglądarki muszą używać WMP do interpretowania niektórych treści multimedialnych umieszczonych na stronach WWW.

Karmazyn65 , zgadzam sie z tobą - Zmien se na Opere a WMP 11 jest dobry, ale ja polecam foobar2000 czy jakos tak sie pisze