To CD z Windowsem umożliwi mi zrobienie formata?

(Jakim2400) #1

Witam.

Mam takie nurtujące mnie pytanie :frowning: dotyczące krążka DVD (system Vista) który dostałem przy kompie jak kupiłem. a więc pytanie jest takie:

Na drążku piszę "Nośnik odzyskiwania systemu"-> kolor niebieski (nie wiem czy ma to znaczenie ]:-> podać nie zaszkodzi)

czyli z tego co ja rozumiem jest to tak jak by to kopia zapasowa stabilnego systemu (czyli nowo postawionego)=> można cofnąć stan komputera do tamtego punktu/.

ale jak wkładam drążek to jest coś takiego tak jak by był to instalacyjny a przecież jest "....odzyskiwania systemu" jedynie?

vistay.jpg

Czyli z tego co widzę mogę wykonać najzwyklejszego formata z tego nośnika??

Thx z góry za wytłumaczenie

bIg 5

pZdr.

(Wiktor 1996 96) #2

Jest to normalny Windows Vista możesz z niego zainstalować system a odzyskania systemu oznacza abyś mógł od nowa postawić system

(Jakim2400) #3

ok :slight_smile: więc mam jeszcze jedno pytanie. Włożyłem Krążek do cd roma zbotowałem.. "zainstaluj teraz" k, klikam ale nic nie ma o formatowaniu partycji? trzeba zrobić to samemu wcześniej czy jak?w XP normalnie było.. bo chcę na glans (na zero) wyczyścić kompa i postawić jedynie Vistę.

(Semtex) #4

Vista unika formatu ,Musisz poszukać opcji formatowania,nie jest to opcja od razu dostępna,jeśli dobrze pamiętam to szukaj Jej w opcjach zaawansowanych przed wyborem dysku na system,jeżeli się mylę lub jestem nie precyzyjny to niech ktoś doprecyzuje.

Pozdrawiam.

(Hen Gra) #5

dokładnie, opcja formatowania jest dostępna podczas ekranu wyboru partycji

03format75.jpg

(system) #6

Nie łatwiej to GParted zrobić ?

(Jakim2400) #7

:smiley: dzięki :] mam GParted jak coś walne nim .. thx za pomoc. jo