To CD z Windowsem umożliwi mi zrobienie formata?

Witam.

Mam takie nurtujące mnie pytanie :frowning: dotyczące krążka DVD (system Vista) który dostałem przy kompie jak kupiłem. a więc pytanie jest takie:

Na drążku piszę “Nośnik odzyskiwania systemu”-> kolor niebieski (nie wiem czy ma to znaczenie ]:-> podać nie zaszkodzi)

czyli z tego co ja rozumiem jest to tak jak by to kopia zapasowa stabilnego systemu (czyli nowo postawionego)=> można cofnąć stan komputera do tamtego punktu/.

ale jak wkładam drążek to jest coś takiego tak jak by był to instalacyjny a przecież jest “…odzyskiwania systemu” jedynie?

vistay.jpg

Czyli z tego co widzę mogę wykonać najzwyklejszego formata z tego nośnika??

Thx z góry za wytłumaczenie

bIg 5

pZdr.

Jest to normalny Windows Vista możesz z niego zainstalować system a odzyskania systemu oznacza abyś mógł od nowa postawić system

ok :slight_smile: więc mam jeszcze jedno pytanie. Włożyłem Krążek do cd roma zbotowałem… “zainstaluj teraz” k, klikam ale nic nie ma o formatowaniu partycji? trzeba zrobić to samemu wcześniej czy jak?w XP normalnie było… bo chcę na glans (na zero) wyczyścić kompa i postawić jedynie Vistę.

Vista unika formatu ,Musisz poszukać opcji formatowania,nie jest to opcja od razu dostępna,jeśli dobrze pamiętam to szukaj Jej w opcjach zaawansowanych przed wyborem dysku na system,jeżeli się mylę lub jestem nie precyzyjny to niech ktoś doprecyzuje.

Pozdrawiam.

dokładnie, opcja formatowania jest dostępna podczas ekranu wyboru partycji

03format75.jpg

Nie łatwiej to GParted zrobić ?

:smiley: dzięki :] mam GParted jak coś walne nim … thx za pomoc. jo