To jak z tym G-sync w FPS-ach?

Siemano!
Jakiś czas zakupiłem monitor dell aw2521hf. Ma on g-sync compatible i amd free sync premium.
Niestety nie posiadam karty od amd, a od nvidii. Włączyłem sobie g-sync w panelu sterowania nvidia. Gram głównie w fps’y i mam wrażenie, że czasem występują takie mikro lagi, co niestety w takich grach jak cs:go jest problem. Jeśli chodzi o tę grę to mam zawsze ponad 240 fps, a odświeżanie ustawiłem na 240hz i teraz pytanie. Czy powinienem włączyć dodatkowo w ustawieniach nvidia v-sync i ograniczyć klatki do 3 mniej niż odświeżanie. Czy w takich grach jak cs, wgl wyłączyć tego g-sync’a? Może w monitorze powinienem włączyć amd free sync premium, żeby lepiej się to sychnchronizowało?Szczerze nie znam się na tym, a nie chcę grać na takich mikro lagach, bo to jest mega wkurzające. Z góry dzięki za pomoc.
PS: trochę może też winić internet, bo mam radiówkę, ale z tego co zaobserwowałem lagi można odróżnić od takich mikro rwań.
Bardzo byłbym wdzięczy jak byście doradzili co powinienem zrobić.
Karta: msi 1070, proc: intel i7-9700k
Pozdrawiam.
Edit1:
Trochę se zmieniłem i teraz mam tak: amd freesync premium na monitorze włączone, g-sync compatible w ustawieniach panelu sterowania nvidia odpalony. Dodatkowo w ustawieniach 3d mam zaznaczony G-sync compatible i synchronizacja pionowa ustawiona na szybko, bez limitów klatek. Myślicie, że to jest sensowne?