To normalne czy monitor sie psuje?

Posiadam monitor LCD no i już jakiś czas zauważyłem , ostatnio coraz częściej dziwna rzecz. Kiedy zbliżam jakieś okno do krawędzi ekranu to wzdłóż ekranu pojawiają się cienie ale tylko na szerokości tego okna. Czy to normalna rzecz czy objaw umierania monitora?:stuck_out_tongue:

A jak to dokładnie wygląda? Daj foto bo jakoś trudno to sobie wyobrazić.

Zrobiłem film teleofnem bo na zdjeciach tego dobrze nie widać

http://www.sendspace.com/file/hlswnh

Dodane 09.06.2012 (So) 14:47

widze taka cienka kreske nawet jak kursorem wjade w krawędź ekranu :smiley:

Trafiłem do filmu 8)

Nie wygląda to wesoło, problem występuje też z jasnymi oknami czy tylko z ciemnymi? Żeby wykluczyć jakieś anomalie sterownikowe warto było by sprawdzić zachowanie okien pod innym systemem np. Ubuntu live CD z zainstalowanymi sterownikami własnościowymi. i przepiać monitor pod inny komp. Sygnał idzie z DVI czy D-sub?

Karta graficzna ma DVI ale jest przejściówka na sub , karta GTX 460

Spróbuje może później jakiegoś ubuntu zainstalować na windowsie i sprawdze… z przepinaniem monitora raczej ciężka sprawa. Moge ewentualnie zatargać paczke do 2 pokoju i podłączyć pod hdmi do tv i zobaczyć jak bedzie z obrazem.

Co do okien to teraz jak mam np strone forum dp więc dość jasne i zmniejsze okno to widze na tapecie ciemy pas samo okno też sie zaciemnia troche, próbowałem też na innych ustawieniach monitora i jest to samo

aha i jeszcze zapomniałem dodać że tak sie dzieje tylko w przypadku lewej krawędzi ekranu , przy prawej nic :smiley:

Może to być wina kabla/przejściówki Karty graficznej trudno powiedzieć dlatego powinieneś podłączyć monitor do innego kompa najlepiej innym kablem. Jeśli w monitorze są jakieś opcje związane z dostrajaniem obrazu spróbuj przesunąć go lekko w prawo lub dostroić automatycznie. Powinno to być możliwe jeśli monitor korzysta z D-SUB.

hmmm przesunąłem lekko orientacje obrazu i już sie tak nie robi :smiley: nie wiem o co chodzi z tym :smiley:

Ja też nie wiem jak to wytłumaczyć od strony sprzętowej :slight_smile: spotkałem się z tym problemem wielokrotnie na monitorach CRT kiedy wyświetlany obszar(pulpit) wychodził poza obręb monitora na DVI przy cyfrowej transmisji sygnału ten problem nie istnieje więc nie skumałem w pierwszej chwili.