To run this test you need a DirectX 11 compatible GPU (3d Mark)

Czy taki komuikat to jest coś normalnego mając kartę GeForce 610 M?

“To run this test you need a DirectX 11 compatible GPU”

I tu chodzi o testy: Fire Strike oraz Sky Diver.

Sam komunikat tylko informuje, że GPU musi obsługiwać DX11 a GF610M obsługuje.

Dokładnie, a jeżeli Ci nie pozwala go odpalić to się upewnij, że 3dmark odpalony jest na Gefroce, a nie na Intelu z procka.

Właśnie jest taka sytuacja że mi nie pozwala odpalić tych właśnie testów. A w jaki sposób sprawdzić czy 3dmark jest odpalany na Geforce czy na Intelu?

Prawy na pulpicie > Panel sterowania NVIDIA.

U góry z menu PULPIT zaznacz ostatnią opcję ( Wyświetl ikonę aktywności w obszarze powiadomień ).

Teraz koło zegara pokazała Ci się ikona aktywności karty NVIDIA taki szary kwadracik.

Odpal 3DMARK’a i zobacz czy ikona zrobiła się kolorowa (jak na nią dwa razy klikniesz to pokaże Ci jaka aplikacja używa teraz NVIDII).

Jak nie jest kolorowa (a z Twojej relacji dotychczas obstawiam, że nie jest :slight_smile: ) to oznacza, że 3dmark nie odpala na NVIDII tylko na Intelu i masz dwa wyjścia:

 

  1. Aktualizacja sterowników do najnowszej wersji, która zawiera poprawiony profil dla 3dmarka. LINK PREFEROWAŁBYM TĘ OPCJĘ :stuck_out_tongue:

LUB

  1. Dodać/poprawić profil 3dmarka do już zainstalowanych sterowników, aby to zrobić w panelu NVIDIA gdzie już byłeś po lewej stronie kliknij Zarządzanie ustawieniami 3D następnie kliknij zakładkę Ustawienia programu. ODZNACZ ptaszka przy Wyświetlaj tylko programy znalezione na tym komputerze. Wyżej kliknij przycisk DODAJ i wskaż plik exe 3dmarka. Następnie w części " 2. Wybierz preferowany procesor graficzny dla tego programu" ustaw PROCESOR NVIDIA O DUŻEJ WYDAJNOŚCI i ZASTOSUJ. Jak 3DMARK ma kilka plików EXE to musisz to zrobić dla każdego z nich.

 

Odpal na nowo 3dmarka, który teraz odpali na NVIDII.

 

UWAGA Jeżeli podczas dodawania profilu będzie krzyczeć, że taki już jest to w części “1. Wybierz program do dostosowania” z rozwijanego menu wybierz 3DMarka, którego używasz i po jego wybraniu zmień kartę w części 2 :stuck_out_tongue:

Dziękuję za pomoc. Udało się. Wcześniej miałem zaktualizowany sterownik do najnowszej wersji także ta opcja była załatwiona. Zrobiłem ten krok 2. Ponadto “Procesor NVidia o dużej wydajności” trzeba było również zaznaczyć w ustawieniach globalnych. Po tym wszystkim już mogę odpalić wreszcie wszystkie testy. Jestem bardzo wdzięczny za pomoc :slight_smile:

 

W tym momencie pojawia się pewna kwestia mianowicie NVIDIA będzie używana do wszystkiego nawet na baterii jak będziesz youtuba oglądał. Co za tym idzie kupa energii pójdzie w kosmos :slight_smile:

W takim razie co w tej sytuacji zrobić? Bo zauważyłem że gdy w ustawieniach globalnych nie dam “Procesor NVidia o dużej wydajności” to znowu nie jestem w stanie uruchomić wszystkich testów w 3dmarku…

Stworzyłeś profil dla każdego exe 3dmarka?

Tak, właśnie stworzyłem…

Ustaw globalny na automatyczny i sprawdź.

Ustawiłem globalny na automatyczny i dalej nie chce mi odpalić tych testów. Przyznam szczerze, że już jestem całkiem “zamotany” w tych ustawieniach. Jak to ustawić żeby chodziły testy a nie pobierał normalnie tak dużo energii ?