"To urządzenie może działać szybciej"-jak ustawić?

(manfred1) #1

Witam serdecznie od jakiegoś czasu użytkuje TeraCopy i ostatnio podczas kopiowania zdjęć z czytnika gdzie robiłem to wielokrotnie nagle wyskoczył mi komunikat "To urządzenie może działać szybciej" i transfer spadł niemal do zera. Niestety musiałem odinstalować program i dalsze kopiowanie przeprowadzić poprzez Windows. Gdzie szukać ustawień aby przywrócić dawną szybkość?

(GioWDS) #2

Chodzi o to ze czytnik kart pamieci jest podlaczony do USB 1.1 a nie 2.0 - dlatego pojawia sie taki komunikat, a dlaczego TeraCopy sie wywalilo? Tego juz niewiem :wink:

(manfred1) #3

Nie wiem sam dlaczego program sie wywalił. Czasami jak kopiuje pond 6 gb (karta 8gb) potrafi sie zawiesić w miejscu. Czyli jak podłączyć do 2.0 ?

(Piotrkijak) #4

Nie podłączysz, jeżeli mobo nie obsluguje 2.0. Jeżeli obsługuje, to wtedy wchodzisz w bios, załączasz obsługę usb 2.0 i ot całą filozofia. :stuck_out_tongue:

(GioWDS) #5

Jesli mobo nie obsluguje USB2.0 zawsze mozna kupic sledzia na PCI, chociaz czasami bywa tak ze sa np. 2 porty USB 2.0 i 2 porty USB 1.1.

Podlacz do innych portow ten czytnik i sprawdz czy dalej tak bedzie wyskakiwac :wink:

(manfred1) #6

4 tygodniowy lap ma usb 1.1 ??? masakra jakaś.

-- Dodane 30.05.2010 (N) 18:48 --

No widzisz dla mnie to nie jest takie proste

(Piotrkijak) #7

Nie no, skoro 4-ro tygodniowy, to na 100% ma 2.0. Tak jak pisałem, poszukaj w biosie, ja Ci nie pomogę w tej kwestii, ponieważ w zależności od producenta biosu ta opcja jest inaczej nazwana i w innym miejscu umieszczona. Poszukaj może będzie coś takiego jak usb 2.0 i wtedy wystarczy ustawić disabled na enabled i już.

(Fanboj O) #8

Czasem na tym 4-ro tygodniowym laptopie postawiłeś windows XP servicepack 1?

(manfred1) #9

System to vista niestety. Próbowałem przekopiować 20gb za jednym zamachem. Niestety jak to gdzieś już pisałem program TC zawiesił mi cały system. Może problemem jest kopiowanie na dysk zew.

PS mam pytanie do użytkowników TeraCopy jak wyłączyć ten program aby kopiować przy pomocy windowsa?