Tomtom zakup map on line

Chciałbym zakupić mapę Eastern Europe do Tomtoma GO 630. Chciałbym ją ściagnac on line, ale nie wiem czy mam dostatecznie szybkie łacze. Wielkosc pliku ok 830Mb. Pokazuje sie predkosc od 24 do 54Mbps. Czy ściąganie odbywa sie na twardy dysk komputera, czy od razu na Tomtom do którego muszę włożyć kartę pamięci SD. Pozdrawiam wujoben

Przez program tomtom home sciąganie odbywa się na twardy dysk kompa w lokalizacje C:\Users\xxx\Documents\TomTom\HOME\Download potem program zapyta czy zainstalować nową mape , jeżeli będzie dostatecznie wolnego miejsca na karcie czy w pamięci urządzenia będzie można mape “zainstalować” w każdej chwilu po sciągnięciu mapy będzie można wejsć do podanej wyżej lokalizacji i skopiować mapę sposobem przeciągania lub kopiuj/wklej. szybkość łącza wystarczająca. Pozatym nowe mapy z wersji 8.15 zawierają dużo niedociągnięć , błędne nazwy ulic , czy niemożność znalezienia ulic o nazwach dwuczłonowych np. Mikołaja Kopernika , tzn trzeba wpisywać dokładnie w tej kolejności , na starszych mapach 8.10 wystarczyło wpisać Kopernika i odrazu wyświetlało pełną nazwe , jeszcze gożej jest z nazwami np. generała Władysława Sikorskiego , na 8.10 wystarczyło wpisać Sikorskiego a na 8.15 trzeba zaczynać wpis od generała.Więc nie polecam napalać się na najnowsze mapy . Jaką wersje map posiadasz obecnie???

Eastern Europe (Europa Wschodnia) ma wielkość 166,2Mb

wujoben , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

z tego co zauwarzyłem to można na kartach też kupić mi proponowali do mojego tomtoma właśnie :slight_smile:

Zbych1 , Dziękuję za informacje, a starsze wersje mapy Eastern Europe są też do kupienia? Ja w tomtom mam zainstalowaną mapę Western Europe 8.10. Co mi polecasz zrobić.?. Jaką dużą kartę pamięci dokupić praktycznie wystarczy 2GB?. Pozdrawiam wujoben :). Mam mapę w wersji 8.10 nie wiem czy to istotne przy zakupie kolejnej mapy dotyczącej Europy Wschodniej

No starsze mapy są do kupienia jeszcze ze względu na to że nie ma jeszcze oficjalnego nowego oprogramowania na symbiana i na pda , więc nie mogą zaprzestać sprzedaży starszych map bo tylko one działają na starszym oprogramowaniu , jeżeli posiadasz mape w wersji 8.10 więc posiadasz przedostatnią wersje , najnowsza wersja to Eastern Europe 8.15 która zmieści się na karcie 256Mb (wielkość mapy 166Mb) , ale tak jak napisałem posiada troche błędów i jeżeli Ci te błędy odpowiadają nie nie ma problemu abyś zakupił taką mape. Ogólnie mapy są według numeracji rosnącej czym większa numeracja tym nowsza mapa.