Toner 8K do drukarki Brother HL-L5200DW - zamiennik?

Witajcie.
Wcześniej miałem starą drukarkę Lexmarka na dobiciu i temat dobrej jakości zamiennika toneru mnie nie interesował. Teraz temat jest dla mnie istotny, bo zależy mi zarówno na dobrych, czystych wydrukach, jak i braku negatywnego wpływu na resztę drukarki.
Oryginał… cena zaporowa - średnio 5x cena zamiennika. A z zamienników jakie firmy możecie polecić, co nie sprawiają problemów w Brotherach?

Lexmark HL-L5200DW - toner o pojemności 8K.

Brother HL-L5200DW ?
Z tego co widzę orginalne tonery chodzą za około ~580zł

Jeżeli chcesz sobie poczytać bloga o tonerach to masz tutaj mini serie 4 wpisów

Ze znanych firm masz:

  • Activejet
  • Asarto
  • JetWorld

One powinny kosztować coś 5 razy taniej.

Ewentualnie jeżeli chcesz kupić taniej możesz kupić

  • Orink
  • Czy jakiejś jeszcze innej firmy z allegro
  • Ewentualnie noname

Tylko ja bym radził, żeby jednak miały jakąś firmę + miały dwa podstawowe certyfikaty i co najważniejsze aby nie były regenerowane, a produkowane jako zamienniki od początku.

Tak - chodzi o Brother’a - literówka.

Czyli z tych trzech, co poleciłeś mogę brać w ciemno, czy jednak coś konkretnie?
Naprawdę wolę dołożyć i mieć dobry zamiennik, niż prosić się o kłopoty. Ostatecznie wyłożę nawet na oryginał, ale cenę ma chyba tylko za znaczek.

Dodatkowe pytanie. Spotkałem się z opcją regeneracji - toner buteleczce do uzupełniania. Nie wiem, czy sam bym się podjął, w tej kasecie jest takie kółko na sprężynce, które w sposób mechaniczny (oprócz chipa) informuje o stanie tonera i jego ustawienie też trzeba zresetować. Więc może zamiast kupować zamiennik, dać do regeneracji?
Jakieś godne polecenia punkty w Poznaniu (ew. wysyłkowo?)

Bzdura. Tonery do urządzeń BROTHER (z racji ich budowy) jak najbardziej mogą być regenerowane. Najczęściej są regenerowane na oryginalnych kasetach z oryginalnymi mechanizmami. To daje gwarancję, że toner nie ubije Ci drukarki.

1 polubienie

Czy możesz polecić gdzie najlepiej się z tym zgłosić?