Tonery: oryginały czy zamienniki

Będzie kompatybilny, ale może Ci popsuć drukarkę… a jak juz popsuje to tracisz gwarancje. Kupuj oryginalne, wiem, ze drogie, ale mozna znalezc tańsze na http://www.toner-tusz.pl/

Kupuję zamiennik i póki co nie narzekam. Dużo drukuję, więc u mnie sprawdzają się idealnie.

W firmie zamawiam tylko oryginały, ale do maszyn po 12 tyś zł nie wsadziłbym nic innego. W ploterach HP tylko oryginały, choć tu ciekawostka. Do części ploterów HP sprzedaje tusze, które już w momencie zakupu często są przestarzałe. Oprogramowanie HP twierdz, że są po gwarancji i ich używanie grozi utratą gwarancji. Najlepsze jest to, że gdzie bym nie kupił to jest praktycznie to samo :slight_smile:

Oprogramowanie HP twierdz, że są po gwarancji i ich używanie grozi utratą gwarancji.

@hiropter bo pewnie wietrzysz magazyny sklepowe :wink:

a odnośnie tematu… zamienniki, zakładam że do domu kupujesz to nawet jak drukarka się sypnie co wątpię to zaoszczędzisz na nową w krótkim czasie eksploatacji na zamiennikach :slight_smile:

A jaką drukarkę laserową, monochromatyczną wybrać aby bez problemu można było używać w niej tanich zamienników?

Brothera :slight_smile: Ja mam stare HL-2035 i śmiga, niestety nie wiem jaka seria jest następcą… Bo takiego to już tylko używanego z bębnem w nieznanym stanie się dostanie.

Najlepiej sprawdza się Brother, bez problemów akceptuje zamienniki. HL-1110E to taka najtańsza solidna drukarka mono.
Eksploatacja kompatybilna to tonery TN-1030, ale i oryginały nie są drogie. Ok 140 zł. Zamienniki ActiveJeta to koszt ok. 85 zł, a Actisa, ok 40 zł. Ten sam producent - Action S.A., sprzedają pod domena sferis.pl oficjalnie.

W Brotherze zamienników. Wymieniłem już chyba czwartą kasetę z tonerem. Oryginalna była tylko pierwsza, załadowana fabrycznie. Nie ma żadnych problemów.

Mi tak QUANTEC popsuł drukarkę, jak skontaktowałem się z nimi to mnie wyśmiali. Jak najdalej od tego czegoś.

Zdecydowanie zamienniki, są po prostu tańsze. Jakie? Po przykrych doświadczeniach ze skrajnie tanimi korzystam wyłącznie z Activejet’ów - chyba najlepsze zamienniki pod względem jakości, w zasadzie nie widać żadnej różnicy w wydajności i jakości względem oryginałów. Największy wybór i chyba najlepsze ceny w sferisie, w zasadzie bezpośrednio od producenta.

Kolego Stormiak12 już możesz wreszcie kupić tą drukarkę HP LJ Pro M12a. Już wiesz, że montowanie dobrej marki zamienników tonerów jest zasadne.
Ps. Długo to trwało, ale …

I do tego jeszcze pozycjonowanie spam-SEO firemek - posty z 22 stycznia i 9 lipca …