Toolbar - problem z usunięciem

No więc tak uruchomiłem to narzędzie wywalające wirusa usunęło kilka wirów a potem przez 10minut dezynfekowało?? pliki strasznie dużo tego byłu, wszystko ok że taką operacje wykonało to coś?

No to było narzędzie na tego wira, więc się nie dziw… Polecam teraz przeskanowanie kompa wszystkimi narzędziami, które podano wcześniej

skanery on-line w pierwszej kolejności

obowiązkowo mks online i symantec

AdAware i inne na spyware zostaw na później

Co do ręcznej konfiguracji Neostrady , poczytaj:

:arrow: TEMAT 1

:arrow: TEMAT 2

I zainstaluj firewalla

O firewallach było na forum wiele razy. Wrzuć TUTAJ hasło jaki AND firewall

Ja mogę zaproponować Tobie Kerio Personal Firewall

Całą konfigurację masz tutaj - KLIK

Jest to niestety konieczność, bo jak mówię - wrócisz tutaj szybciutko z nowym logiem, bo zacznie się sypać…

No ale jakoś pierwszy raz od kilku lat złapałem jakiegoś tam toolbara, nigdy nie miałem fire walla itp.

Zbieg okoliczności… Jeśli chcesz być bezpieczny, musisz się zabezpieczyć.

O ile rzeczywiście programy AV zamulają w systemie, to już firewall zdecydowanie mniej i praktycznie nieodczuwalnie!

P.S.

Skanujesz przede wszystkim tym:

:arrow: symantec

:arrow: mks_vir

Tylko musisz użyć Internet Explorera

No znalazło jakieś 4 ■■■■■ólki i co dalej?? Tzn. ten symantec znalazł

Wszystko, co one znajdą - usuwasz

Jeśli nie możesz za pomocą tych narzędzi (a powinno się dać, bo sam skanowałem), to podane są ścieżki do plików. Wtedy ręcznie je usuwasz

A w co tam kilknąć bo jakoś nie widze opcji usuń i tych scieżek też nie widze

A nazyw wirusów widzisz?

Coś tam przecież musi być napisane :?

Hmmm są cztery linijki:

  1. Hacker Expourse Check (at risk)

  2. Windows Vulnerability Check (at risk)

  3. Trojan horse check (safe)

  4. Some checks did not complete

Jak rozwijam w każdym z nich show details to i tak nie ścieżek, nie ma z tym co zrobić.

Ale co Ty kliknąłeś tam…

Otwiera się okienko z wyborem:

security scan i virus detection

Ty miałeś wybrać virus detection

Tylko u mnie coś nie chce teraz działać :?

Nie jestem wstanie ściągnąć tego progsa, jest jakiś link na dobrych programach>>??

To jest skaner on-line :frowning:

Załącz skanowanie mks-online i całej reszty również użyj…

Myśle że jest już ok, włączyłem ad aware, i tak jak zawsze zablokował się ale po kilku minutach jechał dalej skończył skan i usunął co trzeba. Dzięki za pomoc.

Jeśli chcesz (polecam!), możesz pobrać sobie demo mks-a i zainstalować na czas skanowania. Dokonasz tego TUTAJ

Wpisz co chcesz, tylko maila podaj prawdziwego, bo tam przyjdzie link do klucza… Wersja 15 dniowa

A AdAware skanuj w trybie awaryjnym , to się nie będzie wieszał… I jak skanuje, to najlepiej nic nie robić na kompie i dać mu spokój…

Spróbuj jeszcze to…