Toolbary i podobne wtyczki robią spustoszenie w komputerze


(Djzon) #1

Toolbary i podobne wtyczki robią spustoszenie w komputerze.

Na pewno każdy się natknął jak do programów dołączone są dodatkowe toolbary i inne dodatki.

Odhaczam(odfajkowuje) wszystkie te dodatki a dodatki jakimś cudem i tak się instalują. Krew mnie zalewa gdy widzę pełno zmian w przeglądarkach, inna strona wyszukiwania z reklamami, w Chrome została zmienione ustawienia (np. nowa strona ) zamiast poprzednio otwórz wszystkie karty z poprzedniej sesji (i tu utrata tych kart).

Ja się pytam dlaczego te toolbary się instalują mimo, że "odznaczyłem" taką możliwość an początku instalacji lub w trakcje instalacji?


(system) #2

Też uważam przy instalowaniu aplikacji, a mimo to paski ładują się nieuchronnie. Nie pozostaje nic innego, jak od czasu do czasu użyć (jako administrator): http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner,Program,Windows,38865.html Przy wyłączonych przeglądarkach!

Sam to robię profilaktycznie raz na 1/2 tygodnie.


(system) #3

Bywa tak, ze te instalatory “badziewia” wymagają nie tylko odhaczenia, ale czasami trzeba nacisnąć w instalatorze nie “Dalej” , ale np. “Pomiń”/“Cancel”. Spotykałem się z takimi.

Jakieś 3-4 miesiące temu zaraz po formacie zainstalowałem jakiś MyStart, byłem tak wkurzony, że na czystym systemie niemal takie coś wstawiłem, że po uporaniu się z tym zapamiętałem sobie dobrze, by każde okno podczas instalacji czegokolwiek bardzo dokładnie obadać.

Od tego czasu nie zainstalowałem niczego czego bym nie chciał.


(Djzon) #4

http://download.mihov.si/pd.exe

Nie da się zainstalować tego programu bez tolbrów nawet pod odhaczeniu (ma w sobie pełno różnych tolbarów, reklamy itp.) no i k… usunęło moją poprzednią sesje w Chrome!


(system) #5

No, nie dziw się! Ten instalator jest zainfekowany! !!

To pewnie miał być ten program?: http://www.picturedownloader.net/


(Bogdan_G) #6

Zawsze po zainstalowaniu activexa od adobe, pluginu playrea, oraz shockwave, znajduję na xp i win 7, program swMSM, czyli adobe systems. Bywało, że właził adobe agent do usług i updatery adobe do autostartu. Nawet nie ma co odznaczać przy instalacji, chyba że, nie informuj o aktualizacjach activexa, bo wyłączenie tego monitu, żeby nie pobierać, bo nie było wtedy czasu, że jest do pobrania nowa wersja - kiedyś zablokowało mi pulpit w laptopie.


(gorgul) #7

a widzisz, ty odhaczasz ale nie czytasz a powinieneś, bo opcja nieinstalowania jest.


(Frankfurterium) #8

Jak ja to robię, że na Windowsie nie mam ani jednego nadmiarowego paski itd.? Magia normalnie :-o Albo po prostu czytanie tego, co nam instalator podsunie.


(gorgul) #9

Święte słowa.

Nikt na siłę nie wciska toolbarów ani innych pierdułek, wystarczy czytać a jak się olewa to trzeba się meczyć z toolbarkami.


(Bogdan_G) #10

To nie tylko toolbar w tym pliku http://vpx.pl/image/Awm6


(Djzon) #11

Jaka “opcja” ? Może to “ignoruj/cancel/pomiń? itp” Ja ślepy nie jestem i widzę takie rzeczy szybciej niż Ty zdołasz cokolwiek mnie zarzucić. Ale wszyscy wiem o co chodzi więc poco mam się rozpisywać z tym ??? to bezsensu…

Dodane 10.04.2013 (Śr) 16:10

Frankfurterium - za mało programów instalujesz, lub za mało wiedzy posiadasz. Wystarczy np. poczytać dużo na forum ludzi jdownloader o tolbarze, który się i tak zainstaluje w folderze mimo, że po przeczytaniu od A do Z instalatora. Albo zainstaluj sobie populatny program , chciażby jakiś menedżer pobierania “Orbit downloader” to okienko z pobieraniem jest pasek reklamowy!!

Dodane 10.04.2013 (Śr) 16:12

Żadne malware, virus, trojan , poprostu oprócz tolabru paski reklamowe


(Frankfurterium) #12

Przez półtorej dekady używania Windowsa jednak trochę programów przez mój dysk się przewinęło. jDownloadera też mam, a paska nie…

Może wystarczy unikać polecanego na różnych lewych portalach śmiecia, tylko używać tworów otwartoźródłowych i/ lub pochodzących od poważnych firm.