Tooway - interent z satelity

nie polecasz dlatego, że upload przez GPRS, czy dlatego że jakość słaba?

Nie polecam gdyż nie ma jasno określonych reguł dotyczących usługi. Chodzi głównie o limity, które nie są określone ( oczywiście gdy zdecydowałem sie na zakup mowa była iż “NIE MA LIMITÓW” ).Pełną prędkość łącza uzyskuje przez pierwsze dnia miesiąca a potem to już nic mnie nie zdziwi…Prędkość potrafi być zmniejszona nawet 10-cio krotnie ;| .Z uploadem to jest tak, że czasem potrafi wysyłać 1kB/sek , więc możemy sobie odpuścić wysyłanie czegokolwiek. Ręce opadają , ale chociaż gg działa.

zobaczymy jak to będzie, ja tam mam upload 8kb, to co tu robić :x a czy łącze 512/64 za 50 sie opłaca czy przepłacam ?

barteknowacki , przepłacasz :stuck_out_tongue: Ja i tak mam lipę bo mam max 1,5 megabita za 60 zł ale np. brat u innego operatora ma 4 megabity za 60 zł :o (oczywiście internet radiowy… :slight_smile: )

Ej, ludzie mi się wydaje, że ściągać filmy, lub pliki z internetu to będzie można, ale w gry sieciowe to raczej użytkownicy tego internetu sobie za bardzo nie pograją, bo opóźnienia ping wynoszą jakieś 600ms. Satelity geostacjonarne zlokalizowane są na orbicie znajdującej się około 36.000 kilometrów nad równikiem. Czas transmisji danych drogą satelitarną w obie strony wynosi około 250 ms, latencja protokołu dwukierunkowego zaś - około 600 ms, wraz z opóźnieniem systemu SurfBeam. W celu obniżenia latencji, która ma wpływ na przepustowość protokołu TCP i szybkość ładowania stron internetowych, modem SurfBeam oraz system stacji czołowych DOCSIS wyposażone zostały w proxy odciążające (PEP) i akceleratory ruchu sieciowego. :frowning:

barteknowacki , chrucik no trochę przepłacacie.

Ja mam 1,2Mb/s upload: 300kb/s - 38zł w nocy od 24.00 - 8.00 2,4Mb/s

barteknowacki U mojego dostawcy 512/128 kb/s kosztuje: 28zł

no, i dodam jeszcze ze od razu nie miałem 512za 50 zl , tylko 256 i co pol roku sie zwiększało o 128. to ci dopiero oferta :smiley:

Mi wydaje się że nie rozróżniacie tutaj internetu naziemnego (tzw. radiówka) i satelitarnego. Temat jest o internecie satelitarnym a rozmawiacie o naziemnym.

:smiley: No to na pewno jest jakaś różnica, przecież nawet nazwą się różni. Satelitarny leci w górę na orbitę, a radiowy to gdzieś max 50 metrów nad ziemią od anteny do anteny i ukształtowanie terenu podobno bardzo przeszkadza w tym, a satelitarnemu takie przeszkody nie przeszkadzają, ponieważ leci w górę, jedyne przeszkody to chmury, ale ten TooWay ma mieć jakiś bajer na to. No ale co to za internet jak w gry online się nie pogra, to w sumie nie dużo lepszy od radiówki. :frowning:

Znalazłem ceny tego internetu.

Najniższy pakiet wyszedł 130 PLN. :o

Średni pakiet wyszedł 200 PLN. :x

Wysoki pakiet wyszedł 335 PLN :frowning:

Ale w Polsce chyba będą inne ceny. :expressionless:

odświeżając temat - czy korzysta ktoś z internetu przez satelitę??

Może zacznijmy od tego co chciałbyś wiedzieć na ten temat …

ok więc chciałbym wiedzieć jak się sprawdza przy słabej pochodzie… czy występują zaniki sygnału, czy pingi umożliwiają rozmowy przez VOIP?

Raczej mało osób z tego korzysta, bo to ma sens tylko w sytuacji, kiedy nie ma żadnej innej możliwości dostępu do Internetu. Ale i tak postaram odpowiedzieć na pytania.

Opisze to na przykładzie telewizji. Nad anteną powinna być otwarta przestrzeń, inaczej nie ma mowy żeby nie było zakłóceń. Na antenach o średnicy 60 cm podczas silnego deszczu są problemy z odbiorem. Ale anteny 80 cm już sobie z tym radzą.

Na to pytanie jest mi ciężko odpowiedzieć, bo rzadko korzystam z VoIP i nie wiem, jak pingi wpływają na połączenie. Ale przy połączeniu satelitarnym będą one wysokie - chociażby ze względu na dużą odległość która dzieli Ziemię i satelitę. Sygnał telewizji satelitarnej jest zazwyczaj o kilka sekund opóźniony w stosunku do naziemnej, tak więc i przy internecie satelitarnym można spodziewać się takich lagów.

Słaba pogoda - tak jak opisał Kpc21.

Odnośnie VOiP to raczej nie, bo najmniejszy ping z intenetu satelitarnego wynosi ~500 ms, a to dużo. Chyba, że weźmiesz VOiP oferowany przez operatora satelitarnego.

Ja zdecydowanie odradzam internet satelitarny z kilku ważnych powodów, które całkowicie go elimiują. Jak chcesz to napisz gdzie mieszkasz to może coś dla Ciebie znajdziemy :wink:

to będzie domek letniskowy na podlasiu - tam są akurat te “białe plamy” i jest problem z dostępem do netu. Ojciec chce się tam wyprowadzić i czegoś szuka…:slight_smile: więc tylko to raczej wchodzi w rachubę…

Internet satelitarny to naprawdę jest idiotyzm ; D To jest dobre na bezludne wyspy ; ) . Z VoIP nie skorzystasz, jeżeli chodzi o pogodę, to TooWay ma jakieś wzmocnienie na to, żeby warunki atmosferyczne nie przeszkadzały.

Żadne CDMA, Orange Freedom Pro nie ma tam zasięgu?

raczej nie… tam jest mega wielka plama wg GUSU…

Daj nazwę miejscowości (może być PW) to sprawdzę.