Tooway - interent z satelity


(kristoff08) #1

co o tym myślicie? czy warto? ile to kosztuje za miech bo na stronie nie mogłem znaleźć!?


(Polopolo1991) #2

myślę że nie warto bo jak to z każdym internetem radiowym są problemy. :expressionless:


(Sebastianchrzan) #3

jeszcze w Polsce nie wystartowali to wiec narazie nic na ten temat nie znajdziesz!nawet na ich stronie nic nie ma(cennika)


(system) #4

A ja myśle że to jest dobry pomysł, wreszcie ludzie, do których nic nie dociera (kabel, radio) będą mieli dostęp do internetu. Usługa TooWay ma być o wiele tańsza od dotychczasowych rozwiązań typu Astra2Connect , wykorzystywać bedzie HotBirda 6 , więc problem z zasięgiem w Polsce nie powinien występować, spadnie też cena sprzętu. (wschodnia Polska - EuroBird 3) Przerwy powodowane opadami też mają nie być przeszkodą.

Pakiety : (pasmo Ka, w Ku będzie inaczej, głównie mniejszy up.)

Brązowy - 600kb/100kb; Srebrny - 1024kb/200kb; Złoty - 2048kb/384kb . Jedyny minus to limit danych, który ma podobno obowiązywać - 6GB .

W 2010 roku zostanie wyniesiony specjalny satelita Ka-SAT , który będzie wykorzystywany głównie do realizacji tej usługi. :smiley:


(Rykendo) #5

U mnie nie ma żadnych problemów! Czasami jak coś robią raz na pół roku zdarzają się 1 dniowe przerwy.


(system) #6

A jaki masz?

@up


(Rykendo) #7

298977582.png


(system) #8

ja niestety mam problemy z radiówką , mam żenujące 512 kbps za 50 zł, a w rzeczywistości ściągam zaledwie ok 45KB , a przerw to zazwyczaj dwie w miesiącu. phi :x


(Pawlox2) #9

To, że ściąga 45kb/s to nic dziwnego bo przecież 512 kbps to nie jest rzeczywisty transfer. :stuck_out_tongue:

barteknowacki skąd masz info o pakietach i limicie? Na oficjalnej stronce tego nie znalazłem... :shock:


(Rykendo) #10

A ja przy 0,5 Mb/s rzeczywiście ściągam maksymalnie 70 KB. A w speedtestach mam to co powyżej.


(system) #11

mając internet 512 powinienem mieć transfer "przynajmniej" ok 50 KB . Tak, na stronie nie ma nic co do szczegółów oferty, zobaczymy co odpiszą na maila, natomiast dane znalazłem na stronie Eutelsatu, tutaj . O limicie czytałem na jakiejś innej stronce, jak se ją przypomne to podam.

EDIT:

kurde nie wiem co to była za strona.

Wcześniej Eutelsat chciał wprowadzić 4-pakietową usługę , do brązowej (1024/256) , srebrnej (2048/512) i złotej (4096/1024) miała być dodana jeszcze Titanum z prędkością 8192kb/1024kb . Widać jednak że to nie przeszło, usunęli Titanum i zmniejszyli prędkości.

Startujący w 2010 roku Ka-SAT bedzie miał 80 transponderów małego, ale silnego zasięgu. Tak to bedzie wyglądać :

a05kkasatqp7.jpg

Polska cała w zasięgu :smiley:


(Pawlox2) #12

Ale chyba teraz też jest dobry zasięg w Polsce na kanale Ku? Pewnie wszędzie tam gdzie można oglądać TV z ich satelity, będzie też możliwość założenia neta Tooway... :roll:


(Polopolo1991) #13

Widzisz a mój kolega co raz się skarży że ma problemu z netem, bo nie ma zasięgu bo deszcz pada...Ja jak bym miał korzystac z neta radiowego to tylko za friko.


(Arhisz89) #14

Chlopie jak bys miaszkal w takim miejscu do ktorego nie siega zaden internet to bys placil nawet i 80 zł zeby tylko miec jakiegos neta a tooway moze sie okazac bardzo dobry. Wiedz ze nie kazdy moze sobie pozwolic na kazdy rodzaj internetu bo sa ludzie ktorzy mieszkaja daleko od centrum miasta.


(Polopolo1991) #15

No... jeżeli byłbym zdesperowany... :stuck_out_tongue:


(system) #16

System usługi Tooway będzie wyposażony w specjalne urządzenia i opcje, które będą pozwalały na nieprzerywany zasięg w czasie opadów deszczu , śniegu itp. . @polopolo1991- Twój kolega ma net z satelity czy z naziemnej radiówki ?

EDIT:

Świeżutkie info prosto z Francji :smiley: Usługa tooway bedzie w pełni dostępna w Polsce w czwartym kwartale roku 2008. Na dzień dzisiejszy usługa testowana jest na obszarze Polski. Czyli czekamy do października , wtedy bedzie pelna oferta


(Polopolo1991) #17

nie wiem. Chyba naziemny


(Pawlox2) #18

Napisali mi e-maila, że usługa Tooway będzie dostępna w Polsce w IV kwartale 2008 roku. :slight_smile:


(system) #19

patrz dwa posty wyżej :slight_smile:

Interent radiowy naziemny jest często niestabilny.


(Vqrzony) #20

hm.. Oferta jest dość ciekawa , jednak tylko dla użytkowników którzy nie mają dostępu nawet do "cienkiej radiówki". Internet satelitarny jest dostępny w Polsce od dawien dawna (Sam posiadam skysat+ i osobiście nie polecam nikomu) . Oferta Tooway jest o tyle kusząca, że posiada kanał zwrotny tą samą drogą podczas gdy dotychczasowi dostawcy internetu sat. mają upload przez badziewny gprs lub edge .Wszystko zależy od ceny abonamentu i sprzętu .No i oczywiście jeszcze te nieszczęsne limity - żeby były JASNO określone.