Top 20 programów - może by tak co jakiś czas zresetować?


(Kpc21) #1

Na vortalu w lewej kolumnie znajdują się 2 działy: top 20 programów i top 10 gier.

Zauważyłem jednak, że (przynajmniej w przypadku programów)widnieją tam nieaktualne wersje programów. Problem ten powstaje, kiedy wyjdzie nowa wersja jakiegoś programu, która nie obsługuje starszych systemów operacyjnych. W takiej sytuacji zazwyczaj nowa wersja dodawana jest jako nowy program (choć zdarzają się wyjątki - IE8 został dodany jako nowy program mimo tego, że IE7 tak samo wymagał Windows XP lub Vista). W top 20 pozostaje jednak cały czas stara wersja, co powoduje, że to top 20 ma się nijak do rzeczywistości (bo chodzi nam ogólnie o dane programy, a nie o konkretne wersje).

Są 2 rozwiązania tego problemu:

  • można co pewien czas resetować top 20

  • drugie rozwiązanie polega na tym, żeby nie dodawać nowych wersji danego programu jako oddzielnych programów, tylko zastąpić starą wersję programu nową (tak, jak to się robi w przypadku programów, gdzie nie zmieniają się wymagania co do systemu operacyjnego), a jako nowy program umieścić starą wersję programu.

W nowej wersji vortalu można by było wersje programów dla starszych systemów operacyjnych umieszczać w tym samym miejscu, co aktualne, np. przy Firefoksie pod normalnym linkiem do ściągania, byłyby linki do wersji 1.5 (dla Windows 95) i 2.0 (dla Windows 98 i Millenium).


(suchmen) #2

Przecież w top 20 programów są najnowsze,aktualne wersje...Przynajmniej ja tak widzę


(Enter6000) #3

Faktycznie widnieje tam starsza wersja Adobe Reader, ale dlatego, że jest obsługiwany przez starsze systemy... Jest to TOP20 najchętniej pobieranych programów globalnie - prawdopodobnie od wielu lat. Może zamiast tego (lub) dodać opcję TOP20 na miesiąc lub tydzień?


(suchmen) #4

Co Wy gadacie? przecież są tam najnowsze wersje programów jakie wyszły...nie rozumiem gdzie Wy widzicie stare wersje?


(Enter6000) #5

Są. -> http://img167.imageshack.us/my.php?imag ... ramy53.png

Uważam, że jeśli zastąpiono by to "miesięcznym" lub "tygodniowym" miernikiem, więcej osób było by zainteresowanych rankingiem programów na DP. Aktualna lista jest trochę "monotonna", ponieważ nie wiem, co może drastycznie prześcignąć lidera avast! Home Edition PL z liczbą pobrań 7.066.281.


(iGreq) #6

Faktycznie przydałoby się jakoś urozmaicić TOP 20 ponieważ od dawana nic się tam diametralnego nie dzieje, co powoduje, że w ogóle nie chce się tam zerkać. :stuck_out_tongue:


(Kpc21) #7
  • Firefox 2.0

  • Adobe Reader 6.02 (choć on może mieć dużo pobrań do dziś, bo jest lżejszy niż jego następcy).

  • GG 7.7


(Thes2nto) #8

Dobrym rozwiązaniem, może okazać się usunięcie numeracji plików, wtedy stała by się widoczna jedynie nazwa. Chociaż pomysł z co miesięcznym restartem wydaje się również dobry.