.

.

Cóż - rozumiem Twój problem. Obecnie jestem już dziś informatykiem, ale doskonale pamiętam boje z C++. W internecie ciężko znaleźć Ci będzie dobry kurs. Każdy kurs to inna pisząca go osoba, inny poziom wiedzy piszącego, inny styl pisania poradnika, różne zagadnienia inaczej tłumaczone itd - ogólnie brak usystematyzowanej wiedzy, wieli chaos. Większość właśnie poleca Symfonię. C++ ogólnie też na start nie jest zbyt szczególnym językiem. Owszem, nadal jest podstawą, ale robi się coraz bardziej archaiczny, a napisać w nim już aplikację Web, to hardcore. Obecnie na topie jest .NET, Java, Python, Ruby etc. Zwróciłbym się z prośbą o pomoc do nauczyciela o wytłumaczenie, bo uwierz mi - jak nie załapiesz tych podstaw, to już później nic nie zrobisz, bo nawarstwi się tyle materiału, że nie będziesz wiedział już z tego nic, a C++ jak każdy język programowania - nie tyle trzeba go wykuć, bo to nic nie da - trzeba go po prostu zrozumieć.

Niektórzy polecają to: http://helion.pl/ksiazki/thicpp.htm

Thinking in C++ z tego co opisujesz nie zrozumiesz jeszcze bardziej jak Symfonie.

Symfonia jest prosta przecież.

Zabierz się za czytanie od 0 jeszcze raz. Zmotywuj się jakoś. Zmień podejscie.

Z twierdzeniem o “archaiczności” języka C++ można polemizować. Sam z pewnością nie dokonam tak racjonalnej oceny jak jego autor Bjarne Stroustrup. Polecam odwiedzenie jego strony i zapoznanie się co najmniej z FAQ.

http://www.research.att.com/~bs/homepage.html

Sam spędziłem sporo czasu ucząc się jak działają komputery, programowanie było naturalnym następnym krokiem w tej małej ewolucji. Zdaję sobie sprawę, że mało kto tak zaczyna, także na początek warto polecić takie pozycje jak wyżej wspomniana Symfonia C++ (głównie przez obrazowe przykłady i dokładne wyjaśnienia). Thinking C++ jest następne na liście.

Powodzenia.

Dzięki, spróbuje znowu z Symfonią, po za tym mile zaskoczyły mnie wasze odpowiedzi nie potępiliście mnie że o znowu, kolejny pseudo-informatyk. Jeszcze raz dzięki.

www.gamedev.pl

A zainteresowania? Ciągnie Cię w ogóle w tym kierunku, czy jedynymi powodami są te dwa, które wymieniłeś?

Bo jeśli tak, to się prawdopodobnie zamęczysz próbując nauczyć programować.

Dodane 01.11.2009 (N) 12:50

C++ to po prostu cztery deski przybite do psa, a całość ma udawać ośmiornicę.

Nie interesuję się tym, jedynymi powodami są te 2 które wymieniłem. Zaczynam rozumieć to co na lekcjach robimy ale jeśli sami mamy napisać jakiś program to nie potrafię :frowning: Raczej będę musiał się przemęczyć i zmienić szkołę / profil po 1szej klasie. Dzięki za poradę

W językach C/C++ istnieje dużo mechanizmów niskopoziomowych i innych kruczków. To nie są dobre języki do nauki programowania. Bardzo przyjemnym i lekkostrawnym językiem jest za to Pascal, najlepiej się go uczyć razem z podstawami algorytmiki(to bardzo ważne) - dobrze wchodzi w krew.

Polecam wykład z podstaw programowania/algorytmiki: http://wazniak.mimuw.edu.pl/index.php?title=Wst%C4%99p_do_programowania,

Pascal live: http://viper.mimuw.edu.pl/