Topowa karta graficzna ze sterownikami do windows 8.1 - jaka?

Jaką kartę graficzną kupić, w miarę najnowszą i dość mocną, żeby były sterowniki do windows 8.1

GF 10XX np 1050TI ma sterowniki do 8, ale lepiej zaktualizować do 10, nie będzie wtedy dylematu.

Nie wiem jak u AMD ale jak chodzi o Nvidię to możesz kupić jakąkolwiek kartę obecnie dostępną na rynku. Nawet GeForce 3090 Ti dostał sterowniki do 7 i 8.1.

„Nawet GeForce 3090 Ti dostał sterowniki do 7 i 8.1”

nie wydaje mi się żeby seria 30XX działała na win 8.1, masz może linka do tych sterowników ?
sprawdzałeś to, masz jakieś potwierdzenie ?

Dobrze myślisz.
Ostatnie które będą działać na 8.1 to Gforce seria 10xx.

Potem mimo, ze Nvidia daje stery pod w7 to dla 8.1 są kastrowane. Fora są pełne użytkowników 8.1 podających co trzeba ręcznie kombinować aby zadziałało.
Ludki robią mixa ze starych i nowych sterów i czasem to działa. A to raczej zabawa dla wytrwałych i dłubaczy w kupie.

Co śmieszniejsze stery dla w7 są i wyśmienicie działają. Niestety w8 to system o którym prawie każdy chce szybko zapomnieć.

W11 czeka to samo, ta ‘11’ źle wygląda marketnigowo :stuck_out_tongue:

Wyszukaj sobie na stronie Nvidii

Sterowniki do 8.1 są tożsame z tymi dla 7ki więc nie przejmuj się że nie ma go na liście. Sam obecnie używam 1650 Super na 8.1. Problemów z kompatybilnością jakoś nie widzę. A jeśli działa seria 1600 to i na pewno działa seria 2000 - ta sama generacja GPU.

Co do serii 3000, poszukałem właśnie w pliku nv_disp.inf sterownika 473.62 wpisy DevID odpowiedzialne za ich obsługę i zauważyłem że są one w sekcji Windows 7

[NVIDIA_Devices.NTamd64.6.1]

ale już nie w sekcjach Windows 8 i 8.1

[NVIDIA_Devices.NTamd64.6.2] i [NVIDIA_Devices.NTamd64.6.3]

Z tego wynika że faktycznie seria 3000 może nie zadziałać na 8-ce ale jak mówię, sprawdzić tego nie mam jak. Natomiast serie 1600/2000 będą działać na 100%

Nvidia nie daje 100% a Ty deklarujesz 100% ?
Na forum develop Nvidia już się dawno wypowiedzieli.
‘Co działa to działa, jak przestanie to nic nie będą z tym robić, przykro nam, że nie u wszystkich działa’
drugi dopowiedział:
‘Wszystkie zasoby inżynieryjne zostały zabrane dla w10/11’
dodatkowo jeden się jąkał, że M$ naciska aby trup umarł.

Zgadza się:

NVIDIA has released a software security update display driver for GeForce GPUs to be used with Windows 7/8.x which is no longer supported by Game Ready Drivers. Effective October 2021, Game Ready Driver upgrades, including performance enhancements, new features, and bug fixes, are exclusively available for systems utilizing Windows 10 and Window 11 as their operating system. Critical security updates will be available on systems utilizing Windows 7 through September 2024.

(źródło)
Wszystko co zostało wydane do tego czasu (oprócz GeForce’ów 3000 jak się domyślam po pogrzebaniu w pliku .inf sterownika) będzie działać bezproblemowo na 7-ce i 8-ce.

Też to wszystko swego czasu czytałem.
Więc w prosty sposób wyjaśnij dlaczego niema wyboru w8 ?
Co ktoś zapomniał czy był leniwy ?

Bo jakoś nie informuje się jasno i konkretnie użytkowników w8, że mają sobie pobrać stery pod w7.

Wchodzę sobie na stronę Gigabyte (a tak losowa firma), lukam AORUS GeForce® RTX 2080 SUPER™ a tam ZONK ! - w10,11 i 7 - dziwne prawda ?

Schowek-1

I nic by nie dziwiło gdyby nie to, że w 2019 kiedy na topie były 1660 w wykazach był w8 tyle, że od tamtego czasu wisi ten sam sterownik z 2019.

1 polubienie

Nie wiem z jakiego powodu na liście nie ma 8-ki do wyboru i nie sądzę by to miało jakiekolwiek znaczenie, oprócz tego że jest to mylące i nieintuicyjne. Jak wspomniałem, sterowniki do 7-ki są takie same dla 8-ki. Są i działają, nie ma tu nad czym dyskutować.

Ja CI odpowiem.
Od sierpnia 2021 niema już sterowników dla w7/w8 a jest tylko
GeForce Security Update Drivers

I na tym można zakończyć dyskusję.

Jak ludek chce sobie kupić serię 16 czy 20 do w8 to musi się liczyć, że będzie jechał na starych sterach z przed roku już do końca życia w8.

Ostatni sterownik (realny a nie poprawki bezpieczeństwa):
Sterownik w wersji: 472.12 - data wydania: 2021 wrzesień 20

Od września dokładnie, ale zgadza się, nowych „ficzerów” i obsługi nowych gier nie będzie. Niemniej, autor tematu może sobie spokojnie kupić coś z serii 2000 i będzie to działać. To że nie będzie mógł wykorzystać wszystkich funkcji jakie mu karta oferuje to już zupełnie inna sprawa.

1 polubienie

Skoro autor tematu chce kartę do W8 to oznacza, że raczej szuka bieda karty, bo jakby interesowała go solidniejsza, do jakiegoś względnie sensownego sprzętu, to po prostu zaktualizował by do W10, bo jest to system lepszy i lepiej wspierany.

Szukam praktycznie najlepszej karty jaka pójdzie pod win 8. Ale nie mam zamiaru płacić jakiś astronomicznych sum z tego powodu jak za te same pieniądze będę mógł kupić lepszą i wydajniejszą kartę. Chce zostać jak najdłużej się da na win 8.

Pod jakim względem jest windows 10 lepszy ? to że posiada interfejs z androida ? to że jest napchany po brzegi syfem który działa w tle a nie da go się normalnie pozbyć ? to że sobie sam wgrywa i usuwa co chce bo ktoś tak zatwierdził ? itd

ale jak ma zrozumieć wolność, prywatność pokolenie niewolników…

nie są, nie zainstalujesz sterów z win 7 na 8, po prostu to blokują i tyle w temacie, może przy jakiś starszych kartach tak idzie zrobić, ale przy RTX 30XX tego nie zrobisz …

a jak wiesz że idzie i to sprawdzałeś, to proszę o info, jaka karta (RTX 30xx) i link do sterowników, stawiam piwo za to

Telemetrię Microsoft wprowadził po cichu nawet w Windows 7 Microsoft sneaks telemetry into Windows 7 via security update więc instalując Windows 10 aż tak wiele się nie zmienia. Co do usuwania co chce, to nie zauważyłem tego problemu.

Chyba tylko jedną apkę mi Windows 10 usunął. Apka dobierała się bezpośrednio do chipu w monitorze i mozna było nią uwalić monitor a może i kartę graficzną. Jedna z aktualizacji ją usunęła.

Bardzo sporadycznie filtr mnie ostrzega przed instalowaniem niepodpisanych aplikacji. Co do instalowania różnych rzeczy, faktycznie na początkach użytkowania pamiętam jakieś aplikacje/gierki z Windows Store, ale to chyba tylko w wersji Home.

W niewiele droższej Pro, po instalacji systemu są jedynie aplikacje Microsoftu ze Store, które można normalnie usunąć jak w każdym Windows.

Oczywiście nie przekonuję, każdy powinien korzystać z systemu, który powoduje że czuje się pewny i zrelaksowany.

Każdym.

Nie doczytałeś moich postów.

Są takie same. Wcześniej wspomniałem że do swojej karty zainstalowałem sterownik „niby” do 7-ki. Działa.

Wybierz taką na którą cię stać. GeForce 2060/Super jest dobrym wyborem. Pamiętaj tylko że na Windows 8 nie wykorzystasz funkcji śledzenia promieni którą ta karta oferuje. DirectX 12 czy funkcje Hardware Accelerated GPU Scheduling i Resizable BAR również wymagają przynajmniej 10-ki.

Jeśli chcesz wydać trochę mniej to 1660 Ti/Super będzie również w porządku i wydajność będzie przyzwoita. Nie wiem jakim budżetem dysponujesz i jaką kartę masz obecnie.

A które to pokolenie tak określasz ? Podaj roczniki od do.