Torrent i minimalne obciazenie łącza

Witam. Od niedawna używam do ściagania plików sieci torrent, no ale pora zacząć. A więc ściągam powtórkę z meczu Francja : Brazylia, plik zajmuje 780 MBi, o dziwo pobieranie tego pliku nie spowalnia mi internetu (neo 128), a dziwi mnie to bo kiedy ściągałem z DC++ to łacze było tak obciazone, że nie było mowy o wejściu do neta, ledwo na GG sie logowałem, a tutaj mogę z normalna prędkościa korzystac z neta i tu pojawia sie moje pytanie, czy to normalne, że pobieranie plików z sieci torrent tak mało obciąza łącze ???

utorrent i nie ma mocnych :wink:

Wszystko zależy od klienta i jego konfigurancji, tak jak wspomniał kolega w poście powyżej utorent jest w tym względzie praktycznie bezkonkurencyjny (jeden z nielicznych klientów nie wymagający instalacji na HDD) 8)

Normalne, ale jesli masz ustawiony priorytet normalny lub niski. Spróbuj dać na wysoki to też surfowanie po necie bedzie uciążliwe.

No to ja własnie tym uTorrentem sciagam, ale dziwi mnie jedna zecz jeszcze :):slight_smile: W programie jest ukończone 23% a jak wchodzę do katalogu do którego ściągam mecz to ten plik juz ajmuej tyle ile ma zajmowac po ściągnieciu, czyli 780 Mb czy to normalne ?? :>

Tak, tak, ponieważ masz ustawioną opcję*, aby program rezerwował miejsce na dysku… :wink:

* - nie wiem czy w tym programie jest taka opcja, bo z niego nie korzystam, ale zapewne jest, a jak nie ma takiej opcji, to bez niej rezerwuje :roll:

OKi dzieki wszystkim, w sprawie ściągania z torrentów jestem zielony, wiec z tad moje pytania, w każdym razie dzieki, za odpowiedz :):slight_smile:

Łącze masz zapchane zewzględu na aktywną sieć DHT, która jest do du** potrzebna, więc mozesz ją smiało wyłaczyć.

El Presidento a możesz podac jakies instrukcje jak to wyłaczyć i czy to przyspieszy ściąganie pliku ???

Znajdziesz to w ustawieniach, nie mam mozliwości teraz tego sprawdzić (Linux)… W ustawieniach odznacz obsługę sieci DHT.

Przyspiesza to ściaganie w wypadku kiedy Trackera korzysta z tej sieći, a takich Trackerów jest moze 2-5 które z tego korzystają i zapewniam cię ze nawet ich nie znasz, więc z powodzeniem wyłacz.

Przynajmniej nie bedzie u ciebie, powodować zamulenia łacza…

Takich stron tu nie podajemy. Posta kasuję.