Torrent i minimalne obciazenie łącza


(Kosior6) #1

Witam. Od niedawna używam do ściagania plików sieci torrent, no ale pora zacząć. A więc ściągam powtórkę z meczu Francja : Brazylia, plik zajmuje 780 MBi, o dziwo pobieranie tego pliku nie spowalnia mi internetu (neo 128), a dziwi mnie to bo kiedy ściągałem z DC++ to łacze było tak obciazone, że nie było mowy o wejściu do neta, ledwo na GG sie logowałem, a tutaj mogę z normalna prędkościa korzystac z neta i tu pojawia sie moje pytanie, czy to normalne, że pobieranie plików z sieci torrent tak mało obciąza łącze ????


(system) #2

utorrent i nie ma mocnych :wink:


(fiesta) #3

Wszystko zależy od klienta i jego konfigurancji, tak jak wspomniał kolega w poście powyżej utorent jest w tym względzie praktycznie bezkonkurencyjny (jeden z nielicznych klientów nie wymagający instalacji na HDD) 8)


(Init3) #4

Normalne, ale jesli masz ustawiony priorytet normalny lub niski. Spróbuj dać na wysoki to też surfowanie po necie bedzie uciążliwe.


(Kosior6) #5

No to ja własnie tym uTorrentem sciagam, ale dziwi mnie jedna zecz jeszcze :):slight_smile: W programie jest ukończone 23% a jak wchodzę do katalogu do którego ściągam mecz to ten plik juz ajmuej tyle ile ma zajmowac po ściągnieciu, czyli 780 Mb czy to normalne ?? :>


(Kicior) #6

Tak, tak, ponieważ masz ustawioną opcję*, aby program rezerwował miejsce na dysku... :wink:

* - nie wiem czy w tym programie jest taka opcja, bo z niego nie korzystam, ale zapewne jest, a jak nie ma takiej opcji, to bez niej rezerwuje :roll:


(Kosior6) #7

OKi dzieki wszystkim, w sprawie ściągania z torrentów jestem zielony, wiec z tad moje pytania, w każdym razie dzieki, za odpowiedz :):slight_smile:


(El Presidento) #8

Łącze masz zapchane zewzględu na aktywną sieć DHT, która jest do du** potrzebna, więc mozesz ją smiało wyłaczyć.


(Kosior6) #9

El Presidento a możesz podac jakies instrukcje jak to wyłaczyć i czy to przyspieszy ściąganie pliku ????


(El Presidento) #10

Znajdziesz to w ustawieniach, nie mam mozliwości teraz tego sprawdzić (Linux)... W ustawieniach odznacz obsługę sieci DHT.

Przyspiesza to ściaganie w wypadku kiedy Trackera korzysta z tej sieći, a takich Trackerów jest moze 2-5 które z tego korzystają i zapewniam cię ze nawet ich nie znasz, więc z powodzeniem wyłacz.

Przynajmniej nie bedzie u ciebie, powodować zamulenia łacza....


(squeet) #11

Takich stron tu nie podajemy. Posta kasuję.