µTorrent + TechnicLan = bardzo wolny transfer

Witam,

posiadam internet radiowy, kupiłem router (TechnicLan WAR-54GS), żeby rozdzielić internet na dwa komputery i wszystko jest OK, pingi ładne na laptopie i stacjonarnym internet chodzi wyśmienicie ale zaczynają się problemy gdy włączę µTorrent, przeglądanie stron kończy się na kilku “odświeżaniach” a to bardzo irytuje, nie wspomnę o transferze na torrentach… max. wycisnąłem 40kb/s przy łączu 1Mb/s czyli max. powinno iść 120kb/s i tak właśnie było i jest gdy podłączę kabel bezpośrednio pod kartę sieciową ale wtedy nie ma internetu w laptopie… W µTorrent była taka czerwona ikonka na dole, myślę sprawdzę czy port nie jest… okazało się że jest zablokowany, no to od razu w config routera i otworzyłem port 21533, taki był ustawiony w programie, po ponownym uruchomieniu µTorrent ikonka zamieniła się w zieloną czyli wszytko OK, ale transfer nadal mizerny a przeglądanie www prawie nie możliwe, więc o co chodzi?

Pozdrawiam.

Nie wiem czy to coś da, ale spróbuj ustawic port na 80, no, a pobieranie torrenta ustaw na najwyższy priorytet.

Miałem to samo ściągnij sobie bittorent http://www.programosy.pl/program,bittorrent.html to prawie to samo co µTorrent.

Faktycznie zmiana klienta µTorrent na BitTorrent okazała się trafiona, już wszystko jest ok, musiałem tylko otworzyć port na routerze i “gra”. :slight_smile: