Torrent

:oops: chciałbym się dowiedzieć co to jest torrent na czym to polega czym to się je i czy to jest legalne

sieć wymiany plików, cosik jak Kazaa, ale nie dokońca, a legalność zależy od tego co ściagasz

najlepsza sprwa do sicagania gier, filmow, programow i calych albumow

legalne gdy masz an kompie to tylko prze dobe :wink:

A czy z programów P2P nie można ściągać legalnych rzeczy?? Co ty opowiadasz.

Torrent /INFO:/

BitTorrent - Opis technologii

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … hl=torrent

BitTorrent dla początkujących, Jak ściągać z BitTorrenta?

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … hl=torrent

BitComet vs inne klienty

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … hl=torrent

BitTorrent - FAQ

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … hl=torrent

:smiley: dzięki trochę mi się rozjaśniło w głowie :o :lol: :wink:

Dobry Wieczór

Kamcia co ty tak wszystko z http://www.searchengines.pl/phpbb203/ :?:

Tam jest chyba wszystko :x :smiley:

Coś źle robisz, albo coś :smiley:

Wszystko hula :smiley:

Ale… już nic nie mówie, to nie miejsce na takie rozmowy.

i Ty wierzysz w tą bzdurę :stuck_out_tongue:

jakie to są pliki ?? moze to są niedociągi …

jakie to są pliki ?? moze to są niedociągi …

Post 2

Prawo a P2P

źródło: http://plewandowski.strony.wi.ps.pl/

Świat sieci peer to peer nie został zbyt entuzjastycznie przyjęty przez koncerny zrzeszające przedstawicieli przemysłu muzycznego i filmowego na całym świecie. W sieciach takich najczęstszym materiałem do wymiany pomiędzy użytkownikami są pliki zawierające muzykę i filmy. Powołano organizacje mające na celu śledzenie, likwidowanie lub chociaż utrudnianie działalności wymiany plików.

Stowarzyszenia takie jak RIAA, czy MPAA rozpoczęły specyfikować świat użytkowników sieci P2P. Doprowadzono do zamknięcia działalności takich firm jak Napster czy Audiogalaxy, a pozostały tylko takie (nie licząc jeszcze tych które działają w “podziemiu” P2P), które zgodziły się na zastosowanie specjalnych filtrów redukujących możliwości pobierania plików.

Śledzenie “podziemia” peer to peer nie jest taką łatwą sprawą jak by się mogło wydawać. Dzisiejsze sieci P2P nie są scentralizowane wokół jednego głównego serwera, lecz są budowane z wieloma rozproszonymi prywatnymi serwerami, lub nawet bez ich użycia. Są wtedy trudniejsze do wytropienia i zamknięcie jednego serwera nie spowoduje załamania się sieci. Nie ma również pełnych uwarunkowań prawnych w stosunku do osób trzymających nagrania zapisane na twardym dysku. Agencje ochrony praw autorskich musiały wypracować inne strategie m.in. fabrykowanie fałszywych plików oraz zakłócanie działalności sieci P2P.

* Fałszywe pliki…

Jednym ze sposobów na zniechęcenie użytkowników sieci P2P jest wpuszczanie do sieci fałszywych plików tzw. fack’ów. Do tego celu zostały powołane specjalne firmy(jedna z nich jest Overpeer), które wpinają się w sieci P2P i np. zamiast najnowszej piosenki Eminema wpuszcza plik o tej samej nazwie i długości, ale zawierający tylko dwudziestokrotnie powtórzony refren piosenki wraz z informacją, że płytę można kupić w najbliższym sklepie płytowym. Twórcy tej metody sądzą, że jeśli liczba w ten sposób spreparowanych plików będzie znacząca, użytkownicy zniechęcą się do jakiejkolwiek wymiany z innymi.

* Zamieszanie w sieci…

Ponieważ we wszystkich popularnych używanych obecnie sieciach wyszukiwanie polega na wymianie komunikatów pomiędzy wieloma połączonymi ze sobą komputerami, wystarczy zakłócić ten proces, aby sieć zaczęła działać nieprawidłowo. Firmy współpracujące z RIAA używają np. specjalnych klientów Gnutelli. Programy te zastępują przechodzące przez nie komunikaty fałszywymi, które są tak sformatowane, aby np. doprowadzić do błędu w aplikacji P2P. Klienty takie produkują również setki bezsensownych zapytań obliczonych na przeciążenie sieci P2P.

WARTO PRZECZYTAĆ