Toshiba 40L7335D nie stroi kanałów z ustawień fabrycznych

Witam. Parę lat temu zakupiłem telewizor Toshiba 40L7335D. Wszystko chodziło pięknie ładnie, ale od jakiegoś miesiąca telewizor zaczął się wieszać, a to dźwięk się gubił, a to obraz. Cofnąłem go raz do ustawień fabrycznych i załapało, było ok. Ale znów się dźwięk potem obraz zgubił, zatem ponowiłem opcję i teraz już całkiem nie chce zadziałać. Tzn. przechodzi wszystkie etapy (łapie Wi-Fi itd.) tylko tego końcowego etapu nie chce przejść tzn. nie stroi kanałów. Czy to na automacie, czy ręcznie ani ATV i DTV. I nie mogę tym samym dokończyć instalacji. Czy ktoś może miał podobny przypadek? Telewizor od miesiąca stoi bezczynnie, nie znam się na tym, nie ma kto mi pomóc. Pytałem paru sprawniejszych w tym temacie kolegów, ale nikt tak nie miał i nie wie, co się mogło stać. Nadmieniam, że mam dekoder z UPC (ten starszy, przed Horizonem) i na pewno jest sprawny.

Przecież jeśli masz podpięty dekoder  od upc to on podaje kanały na tv a strojenie nic nie da. Przed cyfryzacją można było stroić telewizor z pominięciem dekodera ale tylko w obrębie kanałów analogowych. Jeśli chcesz go stroić to zamontuj antenę zewnętrzną. Pomiń więc strojenie dokończ instalację.

Bez strojenia nie idzie pominąć instalacji - nie ma takiej możliwości, aby pominąć ten etap i skończyć instalację.