Toshiba 5205-S505 Nie widzi dysku twardego

Witam.

Posiadam laptopa Toshiba 5205-S505. Problem polega na tym, że po włączeniu BIOS nie widzi dysku, tak samo ewentualnie uruchomiony jakiś system operacyjny z płytki LiveCD. 3 razy załapało i system z dysku się uruchomił, działał normalnie aż do wyłączenia komputera, jednak nie mam pojęcia co na to wpłynęło. Sam dysk sprawdzony w innym komputerze sprawny, bez bad sectorów. Dysk to Hitashi 60GB.

Po uruchomieniu logo startowe Toshiba, a potem:

Intel(R) Boot Agent Version 4.1.04

Copyright (C) 1997-2002, Intel Corporation

PXE-E61: Media test failture, check cable

PXE-M0F: Exiting Intel Boot Agent.

Insert system disk in drive.

Press any key when ready...

Po tym oczywiście pętelka, ten sam komunikat. Podczas gdy ma załapać logo ‘Toshiba’ zawiesza się na kilka sekund na samym starcie.

Co to może być? W czym problem?

Pozdrawiam

Jak dysk sprawny, to wygląda na kontroler/gniazdo dysku na płycie.

Odłącz akumulator i zasilacz. Jak masz możliwość wyjmij mu baterię z płyty na 10 minut,załóż i ustaw bios i zapisz Save.

lub

Wrzuć ustawienia domyślne w biosie, ustaw bootowanie i zapisz bios Save.

I bios musi wykrywać dysk, jak nie wykrywa, uszkodzony jest kontroler lub dysk.

Po przywróceniu domyślnych ustawień BIOSu nic się nie zmieniło. Ten laptop nie posiada ustawień BIOSu, więc nie mogę ustalić kolejności bootowania.

Ale musi mieć program zarządzający jego ustawieniami.

I to co pisałem wyżej.

Niestety nie mam możliwości wyjęcia baterii z płyty. Czyli podsumowując krótko padł kontroler i nic się nie da na to poradzić?

Jeśli masz możliwość założenia innego dysku np. od znajomego - zamontuj go i zobacz czy BIOS go zobaczy. - najprościej.