Toshiba A200-1ae nie odpala sie

czesc

mam problem

posiadam toshibe A200- 1 AE i nie chce mi sie uruchomić

jak włączam go to pojawia mi sie tylko ikonka ze prad jest… dysk nie pracuje ani napęd. tylko nie wiem czemu lampka od napedu cały czas się świeci na pomarańczowo a nic nie pracuje …

co moze byc tego przyczyna i jak to naprawic ?

W moim Asusie czasami mam podobnie, wtedy odłączam go od prądu, wyciągam na chwilę baterię, podłączam zasilanie i wtedy próbuję uruchomić. Możesz spróbować, poszukać pod spodem dziurki, w której okryty jest przycisk RESET.

Jednak to, że ja tak mam nie oznacza, że pomoże też Tobie. Być może potrzebny jest fizyczny RESET biosu na płycie, a może komp padł. Bo rozumiem, że żaden wiatraczek i nic nie chodzi?

ale jak mam gwarancje to zrobią mi to za darmo ?

Od tego jest gwarancja. Spróbuj tylko z tą baterią.

nic nie daje :wink: zasilanie jest… batefia na full zaladowana i zero reakcji … tylko zastanawia mnie dlaczego swieci mi sie naped a nic nie pracuje

Jak rozumiem wyciągałeś baterię?

Nic się nie wysunęło: pamięć, wyciągany napęd (jeżeli jest), jakieś karty rozszerzeń?

Wygląda jakby próbował startować, ale nie może. Oddaj go do serwisu.

w takim wypadku to tylko serwis, wygląda na to iż uległa uszkodzeniu płyta główna lub moduł zasilania, możesz też odłączyć wszystkie podzespoły które są demontowane w prosty sposób tj, pamięć,dysk,napęd bateria… i spróbować odpalić lapa (nie uruchomi się BIOS) ale wiatrak powinien zakręcić…, możliwe jest że jeden z tych podzespołów uległ uszkodzeniu.