Toshiba A200-1GH + Sterowniki od grafiki

(Dj Arus) #1

Hejka Posiadam Laptopa Toshiba Satellite A200-1GH z grafiką GeForce Go 7300.

System operacyjny, na którym pracuję to Windows XP 32 bitowy SP3.

Sterowniki pobrałem ze strony producenta Toshiby dedykowane dla mojego modelu.

Ostatnio dostałem w prezencie gierkę Mass Effect.

Gdy zainstalowałem grę, w konfiguracji wyskakuje błąd, że moje sterowniki są za stare (fakt na stronie producenta laptopa znajdują się z 2006 roku) !!

Dlatego pobrałem sterowniki ze strony NiVidii do mojej grafiki. Oto link:

http://www.nvidia.pl/object/geforce_not ... ta_pl.html

Niestety, gdy chciałem je zainstalować wyskoczył błąd:

Program instalacyjny NIVIDIA nie może znaleźć sterowników zgodnych z aktualnym sprzętem. Program zakończy pracę.

Czy da radę je jakoś zainstalować??? Ewentualnie gdzie mogę znaleźć świeższe stery do grafiki.

Pozdrawiam i czekam na wiadomość.

dj.arus

(Pixel) #2

Zobacz ten temat,tam napisałem jak to zrobić i powinno zadziałać także z toją kartą.

(Icearas) #3

Dla laptopów nie ma nowszych. Ale możesz spróbować coś takiego zrobić (nie wiem czy mogę dać link ale co tam;) ):

http://vista.pl/porady/411_instalacja_n ... nikow.html

Nie wiem czy zadziała ale spróbwać zawsze możesz.

(niezDarek) #4

dj.arus , odinstaluj stare sterowniki, wyczyść rejestr i zainstaluj nowe, napisz dokładnie jaki to błąd, lub daj screen

(Dj Arus) #5

jak wyczyścić rejestr????

(niezDarek) #6

np. programem ccleaner

(Pixel) #7

Aby poprawnie usunąć sterowniki trzeba je najpierw odinstalować z dodaj usuń,potem użyć Driver Sweeper do odinstalowania pozostałości po nich i przeczyścić rejestr np ccleaner i restart kompa,dopiero można instalować nowe stery.

Żeby zainstalować zwykłe stery do laptopa trzeba je najpierw zmodować,a jak to zrobić to linka podałem wyżej.

(Dj Arus) #8

Dzięki za pomoc! !!

Sterowniki zainstalowałem, niestety moja grafa ich nie pociągnie.

Gdy zainstalowałem stery i zrestartowałem kompa po logu Windowsa pojawił się czarny ekran i przez godzinę nic nie ruszyło.

W trybie awaryjnym musiałem niestety odinstalować nowe stery!! Taki los ludzi, którzy posiadają laptopy - grafy wymienić się nie da! !!

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za pomoc! !!