Toshiba A200-206 problem z XP

Witam

Mam problem z laptopem Toshiba A200-206:

Nie mogę zainstalować Windowsa XP na tym sprzęcie, bo instalator nie wykrywa dysku. A bios jest tak lipny, że nic tam nie da się zmienić pod tym względem.

Czy ktoś ma na to sposób?

zrób sobie płytę instalacyjną windowsa XP od razu ze zintegrowanym Service Packiem 2.

Lipne jest coś innego :wink:

Potrzebujesz sterownika AHCI do kontrolera dysku i satcji dyskietek na USB.

Resztę znajdziesz Google: Jak zainstalować Windows XP na laptopie z kontrolerem AHCI - nie sugeruj się modelami i markami laptopów, bo temat jest wspólny dla wszystkich komputerów z kontrolerem w trybie AHCI.

Dokładnie. Myślę, że Win XP SP2 rozwiąże problem w zupełności.

Niczego nie rozwiązuje, bo nie zawiera sterowników dla kontrolerów pracujących w trybie AHCI :slight_smile:

Problem rozwiązany:

Zintegrowałem z instalką WinXP_SP2 sterownik AHCI:

http://support1.toshiba-tro.de/tedd-fil … 133046.zip (Na stronie Toshiby sterownik: Storage Manager).

I hula. Dzięki i pozdro

Do tego modelu są oddzielne BIOSy pod XP i pod Vistę… Jeśli fabrycznie zainstalowana jest Vista to wygląda na to, że konieczna będzie zmiana BIOSu na wersję pod XP ale głowy za to nie dam, bo osobiście jeszcze się nie spotkałem z blokadą BIOSu na konkretny system operacyjny a jedynie o tym słyszałem. Sprawdziłem na szybko w Googlach informacje o zmianie Windows na XP i na stronie producenta jakie są aktualizacje BIOSU (założyłem, że model o jakim mowa to wersja PSAE6, bo taki widzę w hurtowniach).

Procedury aktualizacji BIOSu dla tego modelu można dokonać albo z poziomu Windows albo za pomocą zewnętrznej stacji dyskietek na USB. Szczegóły na stronie producenta.

:roll:

Widzę, że już nieaktualne a blokady w BIOSie brak…

Nie ma czegoś takiego, jak blokada pod konkretny system.

Może być optymalizacja pod kątem Visty, czy XP i faktycznie TOSHIBA dla Windows XP ma inną wersję BIOS do pobrania.

Tym nie mniej na każdej wersji BIOS dla dego modelu można zainstalować XP.

Wystarczą sterowniki AHCI.

Co do BIOSu - na stronie Toshiby są 2 - jeden pod Viste, drugi pod XP. Producent wyraźnie też przestrzega iż konkretny BIOS jest kompatybilny tylko z laptopem pracującym pod dedykowanym systemem.

Ale jak na razie - działa. Temat do zamknięcia.