Toshiba A200 - bateria na Win 7 pada po 3 minutach!

Po przesiadce z Visty na Win 7 praca na baterii to nieporozumienie. Przy 100% naładowaniu po 3 minutach bateria się rozładowywuje i laptop się wyłącza. EVEREST pokazuje 0% zużycie baterii.

Problem z BIOS-em?

Niestety Toshiba olewa tę linię modelową i nie wiadomo czy dla Win 7 doczeka się ona aktualizacji BIOS-u.

A może problem tkwi w czymś innym?

Może bateria zdechła ze starości. One żyją góra 2-3 lata.

nie jest to raczej wina systemu, naładuj baterię i wejdź do biosu odłącz zasilacz, ile trzyma ??

witam, duzo osob zalewalo fora wlasnie z tym problemem, winny jest program ktory mierzy baterie, jednak wiecej nie potrafie powiedziec.

Możesz dokładnie napisać co i jak?

Po premierze Win 7 problem był opisywany i MS wydał oświadczenie, że to wina BIOS-ów a nie systemu. Jeżeli faktycznie tak jest, to jestem udoopiony bo Toshiba wydaje jak do tej pory nowe BIOS-y pod Win 7 tylko do nowszych modeli i nie wiadomo czy i kiedy się doczekam do swojego.

hmmm, jeśli to wina biosu to pozostaje używać win vista…

Zrobiłem tak jak radziłeś…jest to samo jak na systemie.

A co sądzisz o kalibracji baterii w BIOS-ie i gdzie ewentualnie mam szukać tej funkcji?

Jak mógłbym jeszcze sprawdzić akumulator, żeby mieć pewność, że jest jeszcze sprawny?

kalibracja baterii jest realizowana przez soft dołączony przez producenta, nie każdy model ma taką funkcję, moim zdaniem poległy ogniwa - regeneracja lub wymiana na nową.