Toshiba A200 recovery, jak to w końcu jest?

Witam wszystkich

To jest mój pierwszy post na tym forum, ale zanim go napisałem szukałem odpowiedzi na moje pytanie, jednak opinie są zbyt rozbieżne, głównie a temacie TOSHIBA PRODUCT RECOVERY.

Zamierzam kupić Toshibę z serii A200, będzie to mój pierwszy laptop, myślę głównie o A200-14D jednak mam pewną obawę, która dotyczy formatu za pomocą płyty recovery. Rozumiem, że jeśli nie będzie takiej płyty, to muszą nagrać ją sobie sam.

Jak już pisałem jedni twierdzą, że płyta ta kasuje wszystkie partycje i przywraca laptopa do stanu fabrycznego. Inni twierdzą natomiast, że kasuje tylko partycję C.

Spotkałem się z opiniami, że już ktoś robił format w Toshibie A200-14D i skasowała mu się zawartość całego dysku.

Czy w Toshibie A200-14D jest jedna partycja czy więcej? Rozumiem, że jeśli jedna to bez problemu mogę utworzyć kolejne, ale czy po formacie dane z nich nie zostaną usunięte?

Jak to tak naprawdę jest?

Jeśli kasuje się cały dysk 120 GB lub np 160 GB to to jest całkowicie bez sensu, bo nie po to kupuje się komputer przenośny, żeby robić sobie jakieś kopie zapasowe na płytach dvd.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Pozdrawiam

elmunio

Witam!

Posiadam notebooka Toshiba A200-1AE i też mam taką płytkę. Na odwrocie jest informacja, że kasuje całą zawartość dysku. Najlepiej włożyć płytkę i odpalić.

Pozdrawiam

niestety płytki recovery przywracaja komputer do stanu fabrycznego … a co za tym idzie usuwają wszyskie pliki i partycje jak zrobił uzytkownik :?

zadzwoń do toshiby i się spytaj czy jest możliwość uzyskania płytki z samym windowsem

ja od HP dostałem właśnie taka płytke … wprawdzie są tam zintegrowane stery do mojego lapka ale pozatym jest to najzwyklejszy windows vista :slight_smile:

no prawie najzwyklejszy bo jeszcze nie wymaga wprowadzania klucza podczas instalacji i jest odrazu aktywowany ;]

mijasz się z prawdą

w HP recovery nie kasuje całego dysku jeśłi tego nie chcemy, wystarczy wybrać opcje przy instalacji

mam a100-847 i też można sformatować tylko partycję systemową

Ja mam A210-128 i mi kasuje cały dysk… C; D; i wszystko znika :-x

ja mam l30-134, i tak jak nowy10 , mogę wybrać co ma zrobić nośnik recovery.

mi niestety kasowało … i uwierz szukałem jakiej kolwiek opcji by tego nie robiło ale jej nie było :stuck_out_tongue:

mówie tu o płytce która sam utworzyłem z partycji recovery za pomocą oprogramowania HP

bo ta co mi przysłali to tak jak wyżej napisałem jest ok :stuck_out_tongue:

ja też

żadnej mi nie przysłali

od razu powiedzieli żebym kupił dwie płytki dvd

a tak na marginesie to zostawiłem partycję recovery i w każdym momencie mogę z dysku instalować Windowsa, niestety nie ma takiej opcji w Toshibie (bynajmniej A100-847)