Toshiba A300-233 Problem ze sterownikami

Witam

Posiadam Toshiba A300-233 i mam w nim taki problem posiada on wejście mikrofonowe ale gdy podłączę to wgl nie czyta :slight_smile: mam tylko pokazany wbudowany mick jeśli można to proszę o pomoc :slight_smile: jeśli zły dział czy coś to przepraszam ale pierwszy post na forum

Sprawdź tu:http://eu.computers.toshiba-europe.com/innovation/jsp/supportMyProduct.do?service=EU.Szukaj sterów do chipsetu,audio.

Hej,

Po czym to wnioskujesz? Przecież w większości kart i tak nie pojawia się monit o podłączeniu urządzenia audio.

W ustawieniach dźwięku - oczywiście w zakładce nagrywanie - sprawdź, czy pokazywane są wszystkie urządzenia - w tym odłączone i wyłączone. Klikasz po prostu prawym przyciskiem na puste pole i w menu kontekstowym zaznaczasz odpowiednie pola.

69838867281358553296_thumb.jpg

Dodatkowo warto sprawdzić, czy w ustawieniach miksera instalowanego wraz ze sterownikami do karty dźwiękowej, wejście mikrofonowe nie jest wyciszone oraz czy przypadkiem nie jest przestawione na tryb wejścia liniowego - na tym drugim mikrofon aktywny działał prawidłowo nie będzie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak jak piszą koledzy, dodatkowo:

  1. W razie dalszych problemów przejrzyj moją wiadomość w tym temacie: brak-dzwiekow-skype-t493711.html#p3109008

  2. Naciśnij logo Windows (flaga) + R >>> w okno Uruchamianie wpisz devmgmt.msc i kliknij OK >>> w oknie Menedżera urządzeń, które zostanie otwarte zobacz czy przy żaden pozycji nie ma znaku pytajnika albo małej czarnej strzałki w dół (oznacza, że urządzenie jest wyłączone, wtedy prawy przycisk myszy na takie urządzenie i Włącz). Zwróć szczególną uwagę na gałąź Kontrolery dźwięku, wideo i gier.

  3. Aktualizacja sterowników. Naciśnij logo Windows (flaga) + R >>> w okno Uruchamianie wpisz devmgmt.msc i kliknij OK >>> w oknie Menedżera urządzeń, które zostanie otwarte rozwiń gałąź Kontrolery dźwięku, wideo i gier i kliknij prawym przyciskiem myszy na wybraną pozycję i opcja Aktualizuj i opcja automatycznego wyszukania sterowników w internecie. Albo samemu poszukasz sterowników na stronie producenta laptopa albo karty dźwiękowej (gdy znajdziesz takowe, to albo instalujesz je normalnie czyli pliczek setup albo install, albo w Menedżerze urządzeń prawy przycisk myszy na urządzenie, opcja Aktualizuj i opcja wskazania sterowników na dysku komputera).

Daj znać o efektach.

Powodzenia.

Pozdrawiam.