Toshiba A300 - kamerka i zielone tło ;/

Witam

Mam laptopa Toshiba A300 i problem z Kamerką, mianowicie nie mogę powiększyć rozdzielczości od 640 x 480 i w górę bo mam zielone tło, próbowałam zmodyfikować, naprawiać, instalować ponownie lecz bez jakiego kolwiek rezultatu. Czy ktoś mógłby mi pomóc, bo już nie wiem co mam robić…

Hej,

:arrow: Jakiego programu używasz do obsługi kamery?

:arrow: Z jakiego systemu korzystasz?

:arrow: Jakie w systemie masz zainstalowane kodeki?

Pozdrawiam,

Dimatheus

  1. Camera Web

  2. Windows Vista

  3. Az tak dobrze się nie znam żeby ci odpowiedzieć na to pytanie ponieważ nie mam pojęcia :frowning:

Hej,

:arrow: Na początek przywróć w programie ustawienia kamery na domyślne.

:arrow: Sprawdź także, czy problem występuje w innych aplikacjach korzystających z kamery - na przykład w Skype’ie.

Chodzi o kodeki, które instaluje się w systemie, by możliwe było oglądanie filmów skompresowanych, czyli takich w popularnym formacie avi. Ich niewłaściwa konfiguracja może prowadzić do takich właśnie objawów. Same pakiety zainstalowanych kodeków sprawdzisz w aplecie Programy i funkcje Panelu sterowania.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki Ci wielkie, już wszystko jest fest :slight_smile: Pozdrawiam serdecznie

Hej,

Drobiazg. A z ciekawości - co pomogło usunąć problem?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zrobiłam jak napisałeś czyli na początku ustawiłam ustawienia kamerki na domyśle, potem zapomniałam o tym na parę dni i potem podkusiło mnie by wejść w Programy i Funkcje > Camera Web > Napraw :stuck_out_tongue: parę dni później włączam kamerkę, i ku mojemu zdziwieniu było ustawione na maksymalnej rozdzielczości (1280x800) i był obraz :slight_smile:

Hej,

Skoro taka opcja jest dostępna, to należało na samym początku z niej skorzystać. :slight_smile: Bo zapewne to ona rozwiązała wszystkie problemy i błędne przypisanie kodeków do materiału video rejestrowanego z kamerki.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tyle ze fakt nie napisałam w jaki sposób :slight_smile:

Niestety nie dawało to żadnych rezultatów :frowning:

Teraz natomiast mam znowu problem bo teraz raz działa bez zarzutów, a po 2-óch dniach znów zielone tło ;/

Hej,

:arrow: A czy w między czasie instalowałaś lub aktualizowałaś kodeki bądź inne programy w systemie?

:arrow: A może dzieje się tak po restarcie komputera?

Pozdrawiam,

Dimatheus