Toshiba A300, Vista

Hej

Zwracaj sie z uprzejma prosba o probe pomocy :frowning: Kupiłam niedawno laptopka Toshibe, byla ona uzywana przeze mnie moze z 4 razy (przy czym zdazylam zaladowac ja programami do odtwarzania muzyki,filmow,antywirus itd.) Po ostatnim uzytkowaniu nic nie wskazywalo na to ze beda problemy. Mianowicie gdy probuje wlaczyc laptopa wyswietla mi sie “odzyskiwanie po bledzie systemu Windows” Nastepnie trwa ladowanie plikow przez system Widnows w celu naprawy jakiegos bledu. Kolejnym etam jest ladowanie sie Visty ( czarny ekran) po czym nastepuje zawieszenie sie komuptera lub wyskakuja roznorodne bledy (niebieski ekran z roznymi kodami bledow) Nawet jak probuje go uruchomic normalnie to i tak wyskakuje blad i nic nie idzie zrobic. Bledy sa rozne typu blad dysku czy pamieci np. “unknow hard error”, "system root\system32\ntdll.dll, “memory_management”( takie komunikaty sa podawane). Probowalam rowniez ozdyskac system wrzucajac mu plytke ktora nagralam po instalacji Visty i w pierwszym etapie uzytkowania. Za pierwszym razem niby poprawilo jakies bledy kodow, jednakze i to nie pomoglo. W tej chwili nawet juz nie czyta plyty a gdy w biosie w bootsie probuje odpalic go z plytki to nawet to nie dziala :(. BYlam u znajomego ktory probowal odpalic go z linuxa i rowniez nic. Jego zdaniem sa to bledy pamieci ( nie przechodzi testu pamieci). Czy ktos moze spotkal sie juz z tego typu problemem? Czy jest jakas szansa ze uda mi sie go uruchomic?

http://support.microsoft.com/kb/314474/pl

Typuję, że zainstalowałaś program, który wywalił Ci system. Być może jakiś program zabezpieczający, który instaluje własny sterownik. Spróbuj wykorzystać Recovery i przywróć stan fabryczny

Sorrki ze nic nie odpisalam lecz nie mialam neta :confused: Jak moge zrobic to recovery?Nie odpala mi komp w ogole :frowning:

Dodane 10.01.2009 (So) 9:58

I w ogole dziekuje ze sie zainteresowales …

emax , - Postaraj się od samego początku dostosować do regulaminu i zasad panujących na forum.

Jedną z takich zasad jest używanie polskiej pisowni (włączając w to znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd).

Zastosuj się proszę do tych wymogów.

ok

Jeśli nie masz nośnika Recovery to podczas uruchamiania wciśnij i przytrzymaj chwile klawisz F8 i wybierasz -> Napraw komputer.

Recovery to płyta DVD/CD dołączana do laptopa dzieki której przywracasz system do stanu w jakim był przy pierwszym uruchomieniu.

Jeśli nie posiadasz takiej płyty lub nośnik który nagrałaś jest nieodpowiedni (uszkodzony) to możesz zamówić płyte z systemem (niestety usługa jest płatna):

https://backupmedia.toshiba.eu/serial.aspx

Podajesz numer seryjny ze spodu laptopa i sprawdzasz ewentualne koszta.

Tą płytka już właśnie próbowalam, nie możliwe by była uszkodzona.Chyba że źle ją nagrałam bo przy zakupie laptopa dostałam płytki z Vista powiedzieli mi również nie nie dają już płytek z Vista. A co do klawisz F8 to również próbowałam lecz system nie ma żadnej reakcji ze strony kompa na to ;(, I teraz nie wiem czy to wina mechaniczna czy rzeczywiście systemu :frowning:

Dodane 10.01.2009 (So) 12:06

Próbowałam jeszcze raz z klawiszem F8 i wyskoczyło mi kilka opcji wiec spróbowałam każdej każdej i nic :frowning: Dalej to samo pojawia sie niebieski ekran i sie wyłącza i ponownie sie ładuje i znów nic :frowning:

Dodane 10.01.2009 (So) 12:07

i nawet nie chce mi wykryć płytki z nagranym systemem :frowning:

Napewno F8 nie działa? Spróbuj zaraz po uruchomieniu wcisnąć pare razy. Czy bootowanie masz ustawione na DVD? Jeśli nie możesz odpalić DVD to spróbuj ustawić je (klawisz F12). Sprawdź w instrukcji sekcje “Opcje odzyskiwania systemu” dostępne opcje. Możliwe że pamieć RAM jest uszkodzona. Ile twój laptop ma pamięci? Jeśli 2x1GB to możesz jedną kość wyjąć i sprobować odpalić kompa. Pózniej to samo z drugą. RAM masz pod klapką na środku laptopa (na jedną śrubkę) - wymiania RAM’u nie grozi utratą gwarancji. Jaka ją wyjąć powinno być w instrukcji.

Zawsze pozostaje gwarancja.

http://www.csd.toshiba.com/cgi-bin/tais … refLegends

Powinno być Napraw. Jeśli nie odpala to rzeczywiście chyba RAM.

Po włączeniu kompa rzeczywiście F8 zadziałał nie wiem czemu wcześniej nie zadziałał :confused: No ale i tak wybrałam wszystkie możliwe opcje i nic :frowning: Ciągle jest to samo unown hard error lub driver_irql_not_less_or_equal . A co do pamięci to jest 2GB więc spróbuję te kostki wyjąć tak jak radzisz. Pewnie chwilkę to u mnie potrwa…A ! A co do dvd to jak w biosie w bootsie próbowałam ustawić by odczytywał z płyty to zupełny brak jego reakcji :confused:

Pod klawiszem F12 masz wybór bootowania. Komp się sam zrestartuje ponownie i powinnien (próbować) zabootować płytę.

to tez już próbowałam i na nic :frowning: zawsze to samo :confused: Ale próbuje wyjąc te kostki ale muszę sie rozeznać najpierw gdzie one są :confused: acha mam takie jeszcze zapytanie nie wiem czy to istotne ale nie zrobiłam przy pierwszym uruchamianiu pewnej rzeczy która jest podana w instrukcji obsługi nie wiem czemu ją pominęłam :confused: Mianowicie:

"Instalowanie modułu pamięci - należy podnieść jedną stronę podkładki izolacyjnej i wsunąć złącze modułu w złącze komputera pod kątem 45st. Nacisnąć delikatnie moduł aby prawidłowe było połączenie. "

Nie wiem o co w tym chodzi :confused: Jaki moduł? jakie złącze :confused: A w przewodniku nie ma rozrysowanej jak to tam wszystko wygląda :confused:

Najlepiej jakby zrobił to ktoś kto ma jakieś rozeznanie z sprzęcie. Zawsze możesz zadzwonić do serwisu i naświetlić sytuacje (w końcu gwarancja zobowiązuje). Serwisy znajdziesz pod linkiem który podawałem.

no chyba masz racje :confused: Ale chyba jednak jest coś z pamięcią :confused: nie przechodzi w ogóle testu pamięci :confused:

W czasie gdy na ekranie jest logo Toshiba wciśnij klawisz f10

tak zrobilam :slight_smile: I co dalej jak moge spytac?? :slight_smile:

Dodane 10.01.2009 (So) 21:52

oki zapodalam enterem i nic nadal niebieski monitorek :confused: z wlozona plytka z odzyskiwaniem systemu :frowning: i nic :frowning:

Dodane 10.01.2009 (So) 21:56

acha czy mam coś zmienić po wciśnięciu klawisza F10? Pisze ze to jest edycja rozruchu systemu, partycja 2 i w nawiasie [noexecute=optin zmienić coś w tej nazwie?