Toshiba A305 - ocencie

Hej!

Mam zamiar kupić tego lapka. Zależy mi na waszych opiniach (; pzdr

http://www.amazon.com/Toshiba-Satellite … 797&sr=1-5

To super, ale może napiszesz do czego będzie Ci ten lapek potrzebny, przy okazji możesz podać ile masz kasy żeby w razie czego można było zaproponować Ci coś innego. Na pierwszy rzut oka można powiedzieć że będziesz płacił za ram którego nie wykorzystasz, nie widzę tam nigdzie informacji czy ta Vista jest 64 bitowa.

SzymSzejdi" a dlaczego by nie miał według ciebie tego ramu nie wykorzystać przecież wiesz ile Vista potrzebuje najmniej ważne czy Vista jest 32 czy 64 stabilna szybka praca komputera to według ciebie za pół roku ma znowu dokupować pamięć im więcej pamięci tym lepiej za te pieniądze optymalny sprzęt ja tylko bym kupił z większym ekranem ale każdy kupuje co chce.Toshiba

dobra marka

zymSzejdi i jeszcze jedno a twoja nie dostaje zadyszki i zawsze chodzi płynnie na wszystkim jesteś tego pewny

Mieszkasz w USA czy w Polsce? Jeśli w PL to pytałeś się czy wysyłają do Polski i za ile?

Ja mam podobny model - Toshiba A300-15B i na Viście HP 32 bit pracuje się bardziej komfortowo niż na moim PC. Mój lap ma mniejszy dysk (250GB), ale lepszą grafę i trochę inny procesor (T8300 2,4 Ghz).

17’tka to kobyła nie laptop, zero mobilności, a na ekranie 15,4’’ przy rozdziałce 1280 x 800 pracuje się bardzo komfortowo.

karolzet bez obrazy ale ja wolę 17 a mobilności nie masz wtedy jak ważysz przynajmniej 150 kg

duży monitor kupuje się do PCta, mam znajomego, który kupił lapa z 17’’ i żałuje, że 15,4 nie wziął. Np. w moim przypadku lepiej mi się pracuje na lapie 15,4’’ przy rozdziałce 1200x800 niż na PCcie z 17’’ CRT z rozdzielczością 1100x ileś tam. No chyba, że autor chce lapa tylko w domu używac…

dzieki za odpowiedzi(; Mieszkam w Polsce ale często wyjezdzam do USA. Wyjezdzam w pazdzierniku i wlasnie chce to wykorzystac i kupic lapka 100% tanszego. Notebooka będę wykorzystywał przede wszystkim do gier.

Sprzet z USA mozesz sciagnac ale zaplacisz cło - dosyc wysokie. Ale i tak sie opłaca!

Szkoda ze u nas nie ma takich cen bo po szczegółowym przejrzeniu ofert notebookow w USA dochodze do wniosku ze w Polsce sa lepsze. Ale za to bardzo drogie.

benden to jeszcze jedna rada jak go spolszczyć jeżeli przywieziesz z angielską VISTĄ

tylko dobierz dokładnie do swojej wersji potrzebny też program o nazwie Vistalizator. który znajdziesz na tej stronie

http://www.froggie.sk/

Instrukcja instalacji nowego języka krok po kroku:

  1. Uruchom Vistalizator.

  2. Naciśnij przycisk Add language i wskaż wybrany przez siebie pakiet językowy.

  3. Naciśnij przycisk Open aby go otworzyć.

  4. Naciśnij przycisk Install, aby zainstalować pakiet językowy.

  5. Potwierdź Yes, aby zmienić wyświetlany język Vista.

  6. Potwierdź OK aby zrestartować system Vista.

  7. Nowy język jest zainstalowany i jest aktualizowany w rejestrze Windows.

  8. Wyjdź z programu naciskając OK.

10 minut i Vista jest po polsku

bedzie działać? Kurcze,to genialne rozwiązanie! Wielkie dzieki za info. pzdr

Autorowi tematu radzę najpierw obejrzeć lapka na żywo. Jego obudowa jest błyszczaca a klawiatura śliska co nie każdemu może odpowiadać.

realmadryt , Zanim coś napiszesz poczytaj lepiej czym się różni system 32 bitowy od 64 bitowego, w 32 bitowy mimo że widzi 4GB ramu to ich nie wykorzysta bo nie potrafi tej pamięci zaadresować, więc jeżeli bendek , nie zamierza w przyszłości korzystać z systemu 64 bitowego to ten ram będzie leżał odłogiem, mimo że za niego zapłacił.

bendek , Do gier ten lapek nada się bardo dobrze, ja mam tekiego jak w sygnaturce, z gorszą grafą, i bez problemu daję radę w większość gier pograć.

SzymSzejdi

Ty masz Radeona 2600, a on jest lepszy od tego, który jest w lapie, nad którym zastanawia się autor (hd 3470). Twój jest wydajnościowo zbliżony do radeona HD3650, którego montują w wyższych modela Toshiby.

Co za problem z tym 4GB ram? A niech sobie leży i czeka aż wyjdą odpowiednie łaty i system je prawidłowo obsłuży. Przecież różnica między 3GB a 4GB to kwestia 100zł…

no niestety, ale w systemie 32-bit system po protu nie widzi tej pamięci :wink:

:x

łaty powiadasz?

jeśli się nie znasz to się nie odzywaj, nie wyjdą żadne łaty, bo system 32-bit nie będzie widział tych 4GB i tak

bendek ,

podaj fundusz na lapka to może się dobierze jeszcze lepszego chociaż ten jest naprawdę dobry :wink:

to o czym piszesz to chyba każdy wie ale laptopa za takie pieniądze nie kupuje się na miesiąc i nie pisz mi że się na tym nie znam że tego nie wykorzysta ,to tak jak jeżdżąc maluchem nagle przesiadasz się do mercedesa nie poczujesz różnicy .A system można zmienić w każdej chwili na inny technika idzie tak szybko do przodu co kilka miesięcy zmiany ,że na pewno w przyszłości nie będzie tego żałował. #-o :lol: :o :lol: =D>

To ty jeśli się nie znasz to się nie odzywaj. U mnie w we właściwościach systemowych w Viście 32 bit wyraźnie pisze 4GB RAM, czyli je WYKRYWA, może ci screena wysłać informatyku? A czy wykorzystuje to nie wiem, bo nie jestem w stanie tak obciążyć komputera, ale w przyszłości kto wie. Ciekawe czy jakbym 6 lat temu chciał kupić 1GB Ram do kompa to też byś to uznał za głupotę.

karolzet , Vista 32 bit, owszem wykrywa 4GB ramu, ale nie wykorzysta ich, i wąptie czy jakieś patche tu pomogą, systemy 32 bitowe po prostu są tak zrobione że będą w stanie wykorzsytać takiej ilości ramu, tak samo jak w starych kompach FAT nie obsługiwał dysków powyżej iluś tam megabajtów

dzieki za zainteresowanie. Ten notebook jest 64 bitowy. Moze ta informacja Wam pomoże w kwestii wyboru odpowiedniego ramu itp. pzdr

a czy ja powiedziałem że wkładanie do lapka 4GB to głupota? :expressionless:

jeśli powiedziałem tak, to proszę o cytat :x

ja tylko powiedziałem że nei wyjdą żadne łaty, poprawki ( :o ) do systemu 32-bit żeby on obsługiwał 4GB :expressionless:

sytem plików FAT nie wykrywa partycji większych niż 64GB :wink:

ten lapek jest bardzo dobry i możesz go brać jak za taką cenę :wink: i pograsz w jakieś gry :wink: