Toshiba - bateria się rozładowuje gdy jest wyłączony


(Szary Wilq) #1

Witam,

Niedawno kupiłem notebooka, toshibę satelite. Wszystko działa pięknie, ale parę dni temu zaobserwowałem dziwne zjawisko.

Już 3-krotnie zdarzyło się coś takiego:

Korzystam z laptopa gdy jest podłączony do prądu.

Wyłączam go, odłączam od sieci i od zasilania

Następnego dnia podłączam zasilanie, włączam laptopa i od razu świeci się lampka ładowania baterii. Gdy załaduję się system okazuję się że jest np 95%.

Oczywiście gdy go wyłączałem było 100%. Z czym to może być związane? Przez ostatnie parę tygodni użytkowania nic takiego się nie zdarzało.


(MaRa) #2

Widocznie komputer pobiera prąd nawet gdy jest wyłączony.


(Piotrek_20) #3

Pewnie hibernujesz system zamiast go zamykać.


(Szary Wilq) #4

Mam XP więc nie mam hiberancji aktywnej. I właśnie on nie ma żadnego prądu pobierać w tym tkwi problem.


(Piotr 007) #5

wyjmij baterie i nie uzywaj jej.

wsadź ją do lodówki


(Szary Wilq) #6

Ne0 chyba nie zaryzyjuję Twojego rozwiązania. Po pierwsze wyciąganie baterii nic nie daje, a tylko pograsza. Gdy jest zamontowana, nad jej stanem naładowania czuwa zaawansowana elektronika komputera znajdująca się na płycie głównej. Konserwują ją niewielkie kilkumiliamperowe doładowania. Po włączeniu komputera elektronikę wspomaga bios i OS. A więc wytłumacz mi jaki sens ma trzymanie baterii w lodówce?? :expressionless:


(Piotr 007) #7

"podobno" to zwiękasz jej żywotność - gdzy znajduje sie ona poza laptopem (to ponoć lepsze rozwiązanie niż trzymanie jej na półce)

należy ją trzymać w worku próżniowym owiniętą w suchą gazetę

Nie wiem ile w tym prawdy, ale tę metodę polecają nawiet specjaliści - w jakimś programie kiedyś to słyszałem


(Szary Wilq) #8

Trzymanie baterii w lodówce, owszem, pomaga gdy baterii się dłuuugo nie używało. I tylko wtedy. Moja bateria jest nowa i cały czas w lapie więc raczej problem tego że była nie używana jej nie dotyczy.


(Novy66) #9

Witam.

Ja posiadam notebooka Toshiba Satellite od ponad roku i ani razu nie wyjmowałem baterii i działa jak nowa trzyma 2 godz. Producent nie zaleca wyjmowanie jej, ale radzi żeby przynajmniej raz w tygodniu ją rozładować. :smiley:

U mnie takiego czegoś nie ma, co opisałeś, a nie masz nic podłączonego do USB? Jak nie to zapytaj się w serwisie Toshiba, napewno odpowiedzą ja tak robiłem jak coś nie wiedziałem i zawsze pomagali =D> .


(Szary Wilq) #10

Chyba tak zrobię, ale wpierw udam się jeszcze do sklepu gdzie go kupiłem i zapytam czy zdaża się że klienci przychodzą z takim problemem. Wykonam też w krótce test i zobacze ile dokładnie ubyło baterii przez 24 godziny.


(andrzej928) #11

Ja mam coś podobnego z baterią od aparatu jednego dnia naładuje a np. po dwóch dniach włączam aparat a tam mi się wyświetla 70 % ale dzieje się tak w okresie jesienno zimowym gdy w domu temperatura panuje ok 15 stopni w okresie letnim tego nie ma bo w domu jest cieplej.


(Adalbert) #12

(Novy66) #13

W podreczniku użytkownika Toshiby jest napisane jak obchodzić się z baterią w tym notebooku w rozdziale "Tryby zasilania" i nie trzeba czytać takich artykułów jak podał Adalbert. Ja postępuje tak jak zaleciła Toshiba i bateria trzyma jak nowa, a notebooka mam ponad rok. :slight_smile:


(Adalbert) #14

Trzeba, bo z instrukcji nie dowiesz się tego, co możesz dowiedzieć się z takiego artykułu...


(Szary Wilq) #15

Dzięki, artykuł ciekawy, ale traktuję o tym jak traktować akumulator kiedy się go używa żeby nie tracił na swoich możliwościach. Nic tam nie ma o tym że wyłączony w 24 godziny traci ponad 5% naładowania


(Novy66) #16

Coś musiusz mieć włączone że ci 5% ucieka, ja zostawiłem wyłączonego notebooka na 24 godz. (bo chciałem zobaczyć z ciekawości czy u mnie coś takiego występuje a mam też Toshibe Satellite) i po włączeniu wskaznik pokazuje 100% naładowania, na notebooku po włączeniu zaświeciła się kontrolka od ładowania na kolor bursztynowy po czym na niebiesko. W moim notebooku jest wszystko w porządku. Zadzwoń lub napisz do Toshiby, ale sprawdz czy nie masz nic podłączonego gdy wyłączasz notebooka np. myszke, karte dzwiękową zewnętrzną Creative.


(system) #17

weź se przeczytaj to: http://www.grush.one.pl/article.php?id=baterie coś tam pisze o bateriach sporo tego nie chciało mi się czytać ale słyszałem coś o tym że te baterie są jakoś programowane i może to się zjeba** i trzeba to regeneracji dać


(Novy66) #18

Jak masz notebooka na gwarancji jak najszybciej dowiedz się w serwisie czy sklepie gdzie kupiłeś czy to nie wina baterii (może być wadliwa) bo na nią producent daje tylko 6 miesięcy gwarancji po zakupie notebooka.


(andrzej928) #19

no to kup sobie jakieś starą którą się nie ładuje a tą zapakuj sobie ładnie w pudełeczka i odłóż do szafy.

takie rozwiązanie jest najlepsze moim zdaniem jak Ci szkoda baterii, przecież nic nie jest wieczne !!


(system) #20

Irytują mnie posty takie jak ten jeden nad moim, żenada