Toshiba C55A-problem z podświetleniem matrycy

Witam serdecznie. Od wczoraj w mojej Toshibie mam problem z podświetleniem matrycy. Otóż, po dobie gdy laptop nie był włączany, obraz podświetla się dosłownie na parę sekund, po czym podświetlenie znika i obraz jest widoczny tylko wyłącznie pod dobrym kątem i światłem. Dodam, że tak samo się dzieje się pod bateria, pod baterią plus ładowarką, pod ładowarką. Ponadto nie ma żadnych problemów gdy obraz jest wyświetlony na monitorze zewnętrznym. Co może być tego przyczyną? Jeszcze dziś będę miał zamienną matryce na sprawdzenie ale wcześniej chciałbym wiedzieć czy za tą usterkę może też odpowiadać płyta główna? Bo taśma sygnałowa jest raczej w porządku skoro obraz i tak jest wyświetlany. Pozdrawiam

Taśma

Inventer

Świetlówka podświetlania

Matryca

Inne

Matryca sprawna. Na innej matrycy problem ten sam. Od czego teraz powinienem zacząć?

Czyli odpada matryca i świetlówka.

 

Inventer

 

Taśma łącząca płytę z matrycą.

 

Inne

Jeśli chodzi o taśmę,  wystarczy sprawdzić tylko ciągłość obwodu między pinami od płyty a tymi od matrycy?

 

Będzie to raczej taśma bo raz na jakiś czas podświetlenie działa i nawet na dłużej niż chwilę.

 

 

 

Można, ale pomiar może być mylny, bo raz łączy lub nie.

 

I taśma raczej nowa, bo używana,to loteria.

Ale ten laptop ma na pewno inwerter? Jeśli ma to gdzie?? :slight_smile:

Jak ma podświetlanie ledowe matrycy, to nie ma. Z reguły jak ma, to jest pod matrycą po prawej stronie.

 

Edit:

lub pod matrycą i po zdjęciu ramki jest widoczny.

Brak inwertera. Sprawdzę na nowej taśmie jak będzie wyglądać sytuacja.

 

Czyli, matryca podświetlana ledowo.

Sprawa następująca: po odłączeniu taśmy od PCB i ponownym podłączeniu podświetlenie i obraz pracują ok od 30 minut. A powiedz oprócz tych kwestii o których rozmawialiśmy co by mogło być przyczyną? Pytanie z ciekawości.

Może tylko brak styku?

 

Sterowanie podświetlaniem z płyty głównej (jasność), czujnik zamknięcia matrycy?

 

 

Raczej brak styku. Obecnie wszystko jest okej. Ale dla pewności jeszcze nie będę zamykać tematu, bo zobaczymy jak będzie bo kilku godzinnej pracy laptopa.

I po kilkukrotnym zamknięciu pokrywy i jak będzie zimny.