TOSHIBA chłodzenie?

Witam . Posiadam laptopa TOSHIBA satellite l670 . Mam takowe pytanie . Czy / i jak jezeli tak / Da sie zmienić wartośc temperatury przy którek wiatraczek będzie się włączał ? Chłodzenie . Chodzi o to ze zazwyczaj komp stoi sb dniami i nocami a wentylatorek włacza sie co minute na 10 sekund i wyłacza. wydaje mi sie ze takie zwrywanie nie jest dla niego zbyt zdrowe . Czy da sie to zmienic ? W Biosie nie ma nic konkretnego ( moge zrobić zdjęcia ) Chodzi mi o jakiej software’owe rozawiązanie pod windowsa i/lub linuxa . Lub wgl jaka kolwiek informacje na ten temat ; )

programem coretemp sprawdź temperatury, normy dopuszczalne to do 60C powyżej lepiej mu ulżyć poprzez wyczyszczenie z kurzu / nałożenie nowej pasty termoprzewodzącej

może też być program speedfun lub test OCCT ale najlepszym rozwiązaniem będzie zakup podstawki chłodzącej , samym softem raczej nic nie zmienisz

Jeśli zawiera się w przedziale pracy nominalnej to nie szkodzi mu to ani trochę (a jest tak na bank - producent o to zadbał :wink: ). Nawet lepiej jak chodzi krócej bo masz mniejszy czas używania elementów (jeśli jesteś zainteresowany szczegółami polecam lekturę książek o systemach sterowania silnikami)

laptop z sprawną pastą, oraz niezatkanym chłodzeniem przez kurz nie powinien sie grzać, nie po to sie kupuje laptopa żeby go obczepiać innymi pierdołami żeby był w stanie funkcjonować, laptop ma funkcjonowac bez tego. kupowanie podstawki nie elminuje problemu tylko wycisza na krótko, trzeba zaczynać od podstaw problemu a nie dookoła

ale panowie . Chodzi mi tylko i wyłacznie o zwiększenie minimalnej temperatury podzespołów gdy wiatraczek ma sie właczyc. on ma temperaturki procek 36 gpu 45 więc jest cacy dysk 27 . a włacza sie co minutke wiatraczek bez potrzeby i mnie to wku…rza ; ) te programy znam i one nic nie daja :stuck_out_tongue_winking_eye:

nie ryzykowałbym w laptopie ze zmianą regulacji chlodzenia :smiley:

stoi i tak na podstawce chłodzacej jeżelirobie coś cięzszego . poza tym monitoruje cały czas temperature ; )

To trzeba było powiedzieć, że Cię wkurza, a nie że obawiasz się o “zdrowie” swojego wentylatorka :wink:

W BIOSie masz możliwość zmiany (ja w mojej tośce mam na bank :wink: ).