Toshiba G900 kontra ASUS P320 kontra ETEN Glofiish X500


(baciany) #1

Toshiba G900 kontra ASUS P320 kontra ETEN Glofiish X500. Który Palmfon lepszy, bardziej opłacalny, bardziej funkcjonalny.


(Wiktor 1996 96) #2

asus


(Pawbrotm) #3

Ja bym brał Toshibę- ma większy ekran- więc większa wygoda przeglądania Internetu w komórce, szybszy procesor- co prawda WM 6, ale to mały problem. Formalnie obsługuje karty pamięci tylko 2 GB, ale dzięki specjalnemu sterownikowi umieścisz tam i 4 GB (dzisiaj zrobiłem tak z moją Toshibą G500, która formalnie też wspiera tylko do 2 GB), ma klawiaturę qwerty- wygodniejsze pisanie SMS, na stronach internetowych i w edytorze tekstu. Ma też wideorozmowy, czego ASUS nie ma- za ASUSEM przemawia mniejsza waga, WM 6.1, GPS- Tośka wspiera też HSDPA, czego ASUS nie ma. Poza tym Toshiba jest japońską, prestiżową marką, ale to taki dodatek.

Edit: Zresztą przejrzyj sobie specyfikacje:

http://www.mgsm.pl/katalog/asus/p320/

http://www.mgsm.pl/katalog/toshiba/g900/

Edit2:

Przyjrzałem się ETENOWI- ma tylko Windows Mobile 5, patrząc na specyfikację, to jedyne, co go wyróżnia to GPS, a tak to zwykły, przeciętny palmtop.

No i specyfikacja:

http://www.ateneum.pl/opis_sprz.php?gru ... wa=Palmtop


(baciany) #4

P.S

A czy dałoby się na Toshibę G900 wgrać Windows Mobile 6.1 ?? Najlepiej w wersji PL? jest taka mozliwość czy traci sie gwarancję ?


(Pawbrotm) #5

Wejdź na tą stronę: www.microsoft.com/windowsmobile/6-1/default.mspx (mi nie chciała wejść)

i poszukaj, czy jest tam aktualizacja do WM 6.1 do G900- jeśli jest, to flashujesz nią telefon, jeśli zaś nie ma takowej, to jesteś skazany na nieoficjalne aktualizacje, które nie są legalne i dopóki ich używasz, dopóty nie masz gwarancji (jeśli wgrasz z powrotem oryginalny soft, to gwarancja wraca). Więc ogólnie możliwość jest.


(baciany) #6

Gwarancja wraca, A to ciekawe, Zazwyczaj po jakiejkolwiek zmianie traci się gwarancję na zawsze.


(Pawbrotm) #7

Chodzi mi o to, że jak masz nawet telefon przeflashowany na ten nieoficjalny WM 6.1 to owszem- gwarancja nie obowiązuje, ale jeśli wgrasz z powrotem oryginalny soft (jeśli sobie go zbackupowałeś) to moim zdaniem uznają ci gwarancję- bo kto ci udowodni, że flashowałeś telefon? Jest oryginalny soft.