Toshiba Haslo BIOS

Witam. Jestem w posiadaniu laptopa Toshiba Satellite m100, który posiada czytnik linii papilarnych. Laptopa można uruchomić przy użyciu czytnika linii papilarnych lub przy użyciu hasła biosu. Wszystko by było ok,gdybym nie chciał tego laptopa sprzedać, a nie pamiętam hasła do BIOSU. Moje pytanie jest następujące,  w jaki sposób zresetować hasło do biosu? Czy można zrobić to z poziomu windowsa? Oczy

Czy na pewno jesteś właścicielem tego sprzętu?

http://toin.pl/jak-odzyskac-zapomniane-haslo-do-biosu/

Użyłem tego programu, pozornie wszystko przebiegło pomyślnie, bo pojawił  się komunikat  : “Cmos killed”, jednakże po ponownym uruchomieniu nadal żąda hasła. Gavron7 tak, jestem właścicielem tego sprzętu,  kupiłem go na olx ( prawdopodobnie laptop sprowadzony z Niemiec).

To weź go otwórz i wyjmij baterię[emoji14]

Próbowałem,  Jak można wytłumaczyć niewiadome, nagłe, samoistne ustawienie  się hasła na bios? Wcześniej było bez hasła. Próbowałem tzw. wytrychów, które znalazłem na innym forum, również bez żadnego skutku. Czy możliwe jest, że płyta główna jest gdzieś uszkodzona?

Skoro się uruchamia, to raczej nie płyta główna. Ale istnieje możliwość - że został zdalnie zablokowany …

Przypadkiem nie masz tego hasła na systemie a nie na BIOS ?

ok, poradziłem sobie, wystarczyło zewrzeć dwa piny w pobliżu slotu na pamięć ram,