Toshiba L300 1A3 i XP

Witam, na laptopie którego nazwa widnieje w temacie mam zainstalowaną Vistę Home Premium 32 bit. Chciałbym przeinstalować go na XP ponieważ ciągle są jakieś problemy to ze sterownikami, to z WI-FI. Dlatego mam pytanie, czy po zainstalowaniu XP wydajność laptopa wzrośnie? I ważniejsze, czy nie będzie już problemów z tym internetem, który to co jakiś czas się rozłącza… :frowning: ?

Ciężko ocenić, zależy sporo od sterowników, które wypuściła Toshiba. Ja mam więcej problemów (ale to Toshiba A200) z XP niż miałem z Vistą…

raczej na pewno wydajność wzrośnie znacznie, ale możesz mieć problemy ze sterownikami do XP

Rozumiem, w sumie największym problemem dla mnie jest bezprzewodowy internet. W opcjach karty bezprzewodowej odznaczyłem opcję odłączania karty w celu oszczędzania energii. Mimo to, gdy internet jest intensywnie używany, czasami nawet nie to sam z siebie się wyłącza i “wraca” dopiero po restarcie. Czy są jeszcze w Viście jakieś opcje w których można zmienić ustawienia co to wyłączania się karty Wi-Fi?

EDIT. Jakie sterowniki poleciacie do karty WI-FI? Bo mam do wyboru Realtek(aktualnie używane) oraz Intela.

Ja mam co prawda inny model (w podpisie) ale miałem taki sam problem,ustąpił dopiero jak zainstalowałem nowe stery intela i wgrałem nowy bios.

Wcześniej net mi działał od 2 do max 10 godzin i rozłączał,a po takim rozłączeniu nie mogłem się ponownie połączyć z routerem,musiałem robić reset routera i ustawiać odnowa,trochę upierdliwe to było.

Aby wgrać nowy BIOS wystarczy go zwyczajnie pobrać?

Co do sterów Intela, odinstalowałem Realtek’a, zainstalowałem Intela, ale ciągle mi pisze,że mam sterowniki Realtek…

Co do sterów to powinieneś najpierw odinstalować potem przeczyścić rejestr,teraz restart kompa i instalujesz stery,powinno zadziałać.

Bios jak pobierzesz to w paczce będzie WinPhlash.

17930722048f021fm.jpg

Jak go uruchomisz będziesz mógł flashować bios z poziomu Windowsa,ja tak zrobiłem a cały proces trwał kilka sekund i przebiegł bez problemu,tylko trzeba powyłączać wszystkie programy.Możesz także nagrać na CD a jak flashować z CD masz tutaj

Tak miałem ustawione

4fcff2c61dd2c2eem.jpg

Wszystko znajdziesz na stronie Toshiby

Niestety co bym nie robił ciągle przy instalowaniu innych sterów do karty bezprzewodowej automatycznie instaluje mi się ten pierdolony Realtek… Już sam nie wiem co robić, weź tu się nie zdenerwuj…

p.s wiecie jak wyłączyć te badziewo co podczas instalacji sterów samo instaluje sterownik ? (dodawania sprzętu czy jakoś tak).