Toshiba L300 1A3 - opinie, pytanie o system

Dzisiaj zobaczyłem gazetkę MediaMarkt, laptop Toshiba L300 1A3 jest do kupienia za 1599zł, zastanawiałem się od jakiegoś czasu czy nie sprawić sobie laptopa, w tej cenie ten laptop wydaję mi się dobrą inwestycją, mam rację? Jeszcze mam pytanie odnośnie systemu, jest tam od razu Vista Home Premium, nie mam jakoś przekonania do tego systemu i chciałbym wgrać XP-ka, byłyby jakieś problemy?

Stery do Xp masz tu: http://eu.computers.toshiba-europe.com/ … service=EU

Podczas formatowanie i instalacji nie byłoby żadnych problemów? Może jeszcze jakieś opinie co do sprzętu.

Miałem ostatnio do czynienia z tym lapkiem i powiem, iż wygląd mi w ogóle nie przypadł do gustu. Jeżeli chodzi o bebechy to laptop, jak za tą cenę może się nieźle pochwalić:

HDD 250 - 320 GB

procesor Intel Pentium Dual Core

Ram od 2 do 4 GB

system - niestety Windows Vista

Na dodatek jest pełno śmieci instalowanych. Po pierwszym włączeniu czeka się jakieś 30 minut, aby w ogóle się wszystko skonfigurowało(sic!). Do tego nie ma wbudowanego Bluetootha, ale to nie problem dokupić sobie zewnętrzny adapter. Jak przeglądałem oferty, to znalazłem podobne modele z tej serii, ale już bez systemu. Choćby ten. Fakt, że nie jest tak rozbudowany, ale dzięki temu oszczędzasz na systemie oraz nie masz tyle szmelcu i zajętego 15 GB na partycję ratunkową.

No tak, też wolałbym bez systemu, wtedy mam pewność, że nie będzie problemów, a tak to nie wiadomo czy nie będzie się trzeba “bawić”.