Toshiba L300 - kamera

witam ,mam problem z instalacja sterowników do kamery na toshiba l300, po zainstalowaniu “Camera Assistant Software for Toshiba” wyskakuje mi błąd " Webcam driver open fail .Please restart camera or computer " no i nic dalej nie moge zrobic…nic sie nie chce uruchomic zwiazane z kamerą ciągle ten sam błąd i po uruchomieniu komputera to samo…mam windowsa XP i stery ze strony toshiby…w czym moze być błąd??? prosze o pomoc

popo29 , a próbowałeś reinstalacji tych sterów?

Jest moźliwość wyłączenia i włączenia tej kamerki? Jeśli tak to spróbuj ją zresetować.

probowałem reinstalacji i nic nie dało…no niby jest mozliwość usuniecia sprzętu ale boje sie ze jej pozniej system nie wykryje

popo29 , ale jak nie idzie innaczej to trzeba chociaż tego spróbować :stuck_out_tongue:

ale odkryłem jeszcze ze komputer nie wykrywa wogule sterowników do tego urzadzenia i nie wiem czemu bo przeciez je sciągnąłem i zainstalowałem

W dniu 30.06.2008 , o godzinie 19:40 został dopisany post przez popo29

odinstalowałem urządzenie i zainstalowałem i nic , nadal system nie znajduje sterowników

Pomoże instlka systemu tez to ,mialem i pomogło. Bo nie mialem czasu na szukanie przyczyny.

macie moze jakies inne pomysły ???/

Napisz jaką masz kamerkę (Menedżer urzadzeń) i jakie ściągnałeś stery. Czy poprzednio kamera działała? Podaj dokładny model laptopa.

popo29 ,

instalowałeś te stery, tak?

http://support1.toshiba-tro.de/tedd-fil … 191643.zip

a spróbuj odinstalować kamerka, uruchomić ponownie i jak wykryje to wtedy zainstalować stery :slight_smile:

a działa ci kamerka np. w Skypie?

kamera CNF7051 i te stery http://support1.toshiba-tro.de/tedd-fil … 191643.zip , kamera wczesniej nie działala , pierwszy raz ja probuje włączyć . Toshiba Satellite L300. probowałem juz odinstalowac i nic nie pomogło.

Teoretycznie stery powinny działać. Jeśli masz odinstalowane stery spróbuj Panel Sterowania -> Doadaj nowy sprzęt (pozwól aby kreator wyszukał sprzęt) -> gdy znajdzie wybierz lokalizacje ściągniętych sterów i niech system sam zainstaluje.

odinstaluj stery, przeczyść kompa CCleaner’em (do pobrania na vortalu) odinstaluj kamerkę w Menedżerze Urządzeń, uruchom ponownie kompa, wtedy wyskoczy ze Windows wykrył nowe urządzenie i wtedy zainstaluj te stery :wink:

jeśli to nie pomoże to już nie wiem :wink:

PS. Masz może jakieś znaki zapytania w Menedżerze urządzeń?

zrobiłem tak jak powiedzieliście i nic…ciągle to samo…w menadzerze mam znak zapytania przy CNF7051 czyli przy tej kamerce.

problem tkwi w tym ze nie ma tych sterowników,na stronie toshiby za sterowniki uchodzi program dzieki którym moge zrobic zdjecie kamerą itp. ale to nie sterownik…

Ewentualnie SP3 + stery jeszcze raz, lub awaria kamerki. Oprogramowanie, które sciągnąłeś zawiera stery.

probowałem juz chyba wszystkiego…ciagle windows nie znajduje sterowników…a sciągałem je juz z róznych stron i nic… :expressionless:

popo29 , to chyba trzeba będzie zanieś lapka do serwisu, może kamerka jest uszkodzona mechanicznie.

a ma ktoś z Was ten komputer z działającą kamerką???..jesli tak to prosze o przesłanie sterów na maila…: popo29@wp.pl

W dniu 03.07.2008 , o godzinie 14:56 został dopisany post przez popo29

ale przeciez system ją wykrywa to chyba nie jest uszkodzona?!..

system ją wykrywa ale może być uszkodzona :wink:

pewnie coś z elektornioka/uszkodzona mechanicznie i Windows nie rozpoznaje sterów,

zanieś do serwisu, to jest najlepszy pomysł :wink:

komus wogole działa ta kamera???..bo słyszałem ze nie tylko ja mam ten problem ;/;/;/

hej mialem wczoraj ten sam problem na serwisie… i sie okazalo ze nie w USB albo reinstalacja systemu ale glupi SP2 do XP :wink: i po problemie :wink: ten ktos od kogo dostalm l300 mial XP z SP1 i sie meczyl z cam… ja sie meczylem potem was poczytalem i pisaliscie o USB i potem skojazylem ze w SP2 byla gigantyczna poprawa obslugi USB i wywalilem stery z kamery, zainstalowalem sp2 a potem dopiero sterowniki do cam i jak ta lala zaczela latac :wink:

pozdro…