Toshiba L300 recovery partition

(Shadowless) #1

Witam mam laptopa Toshiba L300 jak go kupilem byl na nim juz oryginalny windows vista, po ponad roku uzytkowania chcialbym nalozyc system od nowa wiem ze trzeba to zrobic z recovery partition poniewaz rzadnych plytek do laptopa podczas zakupu nie dostalem i teraz moje pytanie brzmi jak odpalic recovery partition i co dalej tak po czesci

(MrAsusrp6) #2

Restart laptopa i przy ładowaniu wciskasz F8 (najprawdopodobniej) tak jest u mnie na Toshiba A300D

(Shadowless) #3

a powiedz mi bo juz do tego doszedlem zadzial F8 czy mozna zainstalowac viste ale bez tych wszsytkich gownianych darmowych programow

(MrAsusrp6) #4

Nie, niestety nie.

(Ssoske) #5

Toshiba dodaje też zwykle możliwość nagranie płyty systemowej z systemem znajdującym się na partycji recovery. Gdzieś w menu start/wszystkie programy lub w panelu sterowania powinien być odpowiedni kreator, który to umożliwia. Warto z tego skorzystać na wypadek uszkodzenia partycji recovery lub dysku.

Pozdrawiam

(MrAsusrp6) #6

Tak TOSHIBA Recovery Disc Creator, lecz system i tak będzie zainstalowany z "dodatkami"

(Ssoske) #7

Niestety. Jedynym wyjściem jest zdobycie nowego systemu pozbawionego dodatków od Toshiby. Swoją drogą nie wiem dlaczego producenci laptopów marnują czas swoich klientów i dodają tyle niepotrzebnego oprogramowania do swojego sprzętu. To bardziej zniechęca niż zachęca do danej firmy. Zastanawiam się czy po użyciu TOSHIBA Recovery Disc Creator i stworzeniu płyty z systemem udało by się przy użyciu nlitle zrobić z tego płytkę systemową na której nie było by tyle śmieci...

Pozdrawiam