Toshiba L300 strasznie powolne wczytywanie przed logowaniem

Witam!

Kupiłem jakiś tydzień temu laptopa Toshiba’y L300. Dałem za niego 2200 zł. Przez jakieś powiedzmy 48H chodził prawidłowo. Po tym czasie, wczytywanie Windows’a Visty (bo oryginalna instalka była na dysku razem z całym oprogramowaniem. Dosłownie ze wszystkim. Instalujesz i używasz) przechodzi granice. Gdy się pokazuję ten komunikat “wczytywanie” tuż przed logowaniem (czyli wpisywaniem hasła) to potrafi to trwać nawet 10 min. ,a niekiedy idzie się wogole niedoczekać. :expressionless: Na innych forach nie znalazłem nic bardziej konkretnego, czego już sam bym nie robił, czyli:

  • czyszczenie

  • usuwanie niepotrzebnych programów

  • optymalizacja Visty…

  • itp. itd…

Parametry laptopa:

Intel Pentium Dual Core 2x2,0 GHz

4 GB ram DDr 2 800 MHz

250 GB (2 partycje po ok. 120 GB)

Grafika ATi Radeon 3100

Windows Vista 32 bit

Proszę o jakiekolwiek odpowiedzi.

Z góry dziękuję! :slight_smile:

(WIEDZIAŁEM, ŻE VISTA TO PAŚĆ)

Napisałem nawet do Tashiby, aby mi poradzili. Czekam od nich na odpowiedź.

Pozdrawiam! :slight_smile:

4GB ramu i vista 32? Dziwne…

Może spróbuj nie zamykać poprostu obudowy, bo wtedy następuje hibernacja, która przy 4GB ramu może trwać dość długo. Wyłączaj lapka przez start -> strzałka -> zamknij.

Nie to nie to… Komputer zawsze wyłączam przez START i tak dalej…

Właśnie go włączyłem i jak narazie czekam już ze 2-3 min. i dalej pisze… :arrow: :arrow: :arrow: “czekaj” :expressionless:

EDIT:

WYŁĄCZENIE Hibernacji nic nie dało… Dalej to samo…

EDIT:

Pomoże ktoś jeszcze? Ja tu wciąż jestem… :slight_smile:

przyłączę się do pytania. Mam dokładnie taką samą toshibę i dokładnie ten sam problem. Z tym, że komputer nówka i problem taki pojawiał się od samego początku. Czy jest to podstawa do reklamacji? Zna ktoś może rozwiązanie takowego problemu?

Optymalizacja Usług,Optymalizacja autostart,myślę że jak “wykosisz” to co jest od producenta i zastosujesz się do porad w linkach które podałem to przyspieszy,po za tym odinstaluj niepotrzebny soft przy użyciu tego programu w trybie zaawansowanym:Klik,czyszenie rejestru i systemu przy użyciu tego programu:Klik,zrób to w kolejności w jakiej podałem linki i programy.