Toshiba L40-17S problem z recovery

Witam.

Mam następujący problem z Toshibą L40-17S:

Chce przywrócić system z partycji recovery która to jest ukrytą partycją na dysku o pojemności ok, 1,5 GB.

Z informacji uzyskanych od właściciela laptopa wynika że nie było (?) płyt recovery przy zakupie w zestawie.

W instrukcji do tego modelu napisane jest : "aby przywrócić system z dysku należy przy uruchamianiu wcisnąć F8 i wejść do Napraw system. Gdy wybiorę tam opcję aby przywrócić system Windows wyskakuje mi informacja że mogę to z robić za pomocą płyty DVD(?). Czy może mi ktoś pomóc jak przywrócić system. Czy może mi ktoś odpowiedzieć jak to jest zorganizowane w przypadku tego modelu Toshiby tj. czy pomimo tego że obraz systemu jest na ukrytej partycji potrzebna jest płyta recovery dvd ? W systemie nie widzę też aplikacji umożliwiającej nagranie takiej płyty z dysku ( nie ma aplikacji Toshiba recovery disk creator).

Z góry dzięki za pomoc.

Przywracasz Vistę? Jeśli tak to coś podejrzanie mała ta partycja…

Tak, przywracam Vistę Home Premium. No trochę dziwnie mała bo w Toshibach recovery zazwyczaj zajmuje 2 płyty DVD. Czekam na info jak w tych modelach rozwiązano sposób recovery. Z dysku? Z płyty? Z dysku i płyty?

W moim przypadku była to płyta i dysk twardy. Na dysku jest partycja 4,5GB z narzędziami EISA a obraz visty itp jest na płycie DVD recovery…

Ale skoro ty niemasz płyty a na dysku masz tylko 1,5GB urkytej pratycji to znaczy że zostałeś zrobiony w balona… Jeśli chodzi o viste. Jeśli mowa o XP to kto wie może to ona tam jest i trzeba ja tylko jakoś uruchomić… Podczas ładowania się komputera niema nic na ekranie podawane? Albo w menu bootowania?