Toshiba l500-1fw nie chcę wyjść z menu awaryjnego

Witam !

Otóż sprawa wygląda następująco:

Podczas gdy moja kuzynka grała w simsy, został wyłączony prąd przez co laptop się wyłączył. Następnie, gdy prąd już wrócił i chciała włączyć laptopa laptop wszedł w menu w którym można wybrać jak ma zostać włączony laptop(Uruchom system windows normalnie, tryb awaryjny, tryb awaryjny z obsługą sieci) Podczas uruchamia awaryjnego w pewnym momencie bez żadnego błędu laptop się wyłącza i przechodzi w to menu awaryjne od nowa a gdy wybieram, aby laptop uruchomił się normalnie przez chwile widać logo windowsa a następnie na 1/100 sekundy widać jakiegoś blue screena i laptop znowu uruchamia się od nowa. Czy ktoś wie co mogę w takiej sytuacji zrobić poza formatem ? Nie chcę robić formata, gdyż są tam ważne dane. Dodam, że kuzynka miała jakaś płyte toshiba recovery, ale z informacji zawartych na opakowaniu pisze, że danę na laptopie zostaną usunięte. 

Pozdrawiam. Jeżeli coś jest nie jasne proszę pytać :slight_smile:

Witaj,

Z treści rozumiem, że jest to laptop Toshiba a jaki system operacyjny?

Pozdrawiam. 

A faktycznie nie napisałem. Windows 7

A model laptopa to  l500-1fw

Czy mam rozumieć że lapek pracuje bez baterii ?

Był podłączony tylko poprzez kabel i z tego co się orientuje padł system.

Prawdopodobnie rozjechał się system. Spróbuj go naprawić za pomocą narzędzi recovery:

Przeczytaj sobie: http://pl.ccm.net/faq/2685-jak-przywrocic-ustawienia-fabryczne-w-komputerze-marki-toshiba, podtytuł “Naprawa systemu”. 

Pozdrawiam. 

Zanim włączysz recovery spróbuj podłączyć sam dysk pod inny komputer aby odzyskać co się da. Recovery  wyczyści ci dysk lub partycję. 

Nie ma robić recovery systemu do ustawień początkowych laptopa, tylko spróbować naprawić system, możliwe że pomoże :slight_smile: