Toshiba l500-1fw nie chcę wyjść z menu awaryjnego

(Stalmerr) #1

Witam !

Otóż sprawa wygląda następująco:

Podczas gdy moja kuzynka grała w simsy, został wyłączony prąd przez co laptop się wyłączył. Następnie, gdy prąd już wrócił i chciała włączyć laptopa laptop wszedł w menu w którym można wybrać jak ma zostać włączony laptop(Uruchom system windows normalnie, tryb awaryjny, tryb awaryjny z obsługą sieci) Podczas uruchamia awaryjnego w pewnym momencie bez żadnego błędu laptop się wyłącza i przechodzi w to menu awaryjne od nowa a gdy wybieram, aby laptop uruchomił się normalnie przez chwile widać logo windowsa a następnie na 1/100 sekundy widać jakiegoś blue screena i laptop znowu uruchamia się od nowa. Czy ktoś wie co mogę w takiej sytuacji zrobić poza formatem ? Nie chcę robić formata, gdyż są tam ważne dane. Dodam, że kuzynka miała jakaś płyte toshiba recovery, ale z informacji zawartych na opakowaniu pisze, że danę na laptopie zostaną usunięte. 

Pozdrawiam. Jeżeli coś jest nie jasne proszę pytać :slight_smile:

(Damian Nawrocki91) #2

Witaj,

Z treści rozumiem, że jest to laptop Toshiba a jaki system operacyjny?

Pozdrawiam. 

(Stalmerr) #3

A faktycznie nie napisałem. Windows 7

A model laptopa to  l500-1fw

(stan55) #4

Czy mam rozumieć że lapek pracuje bez baterii ?

(Stalmerr) #5

Był podłączony tylko poprzez kabel i z tego co się orientuje padł system.

(Damian Nawrocki91) #6

Prawdopodobnie rozjechał się system. Spróbuj go naprawić za pomocą narzędzi recovery:

Przeczytaj sobie: http://pl.ccm.net/faq/2685-jak-przywrocic-ustawienia-fabryczne-w-komputerze-marki-toshiba, podtytuł “Naprawa systemu”. 

Pozdrawiam. 

(stan55) #7

Zanim włączysz recovery spróbuj podłączyć sam dysk pod inny komputer aby odzyskać co się da. Recovery  wyczyści ci dysk lub partycję. 

(Damian Nawrocki91) #8

Nie ma robić recovery systemu do ustawień początkowych laptopa, tylko spróbować naprawić system, możliwe że pomoże :slight_smile: