Toshiba NB550D z win7 starter - 4GB ram funkcjonują jako 2GB

Witam na forum i kłaniam się nisko,

Pozwalam sobie zadać tutaj pytanie. Otóż posiadam netbook toshiba nb550d 105 (procesor C-50) z win7 starter. Sprzedawca polecił mi kupienie 4 GB ramu w miejsce 1. Oczywiscie stało sie tak, jak sie obawiałem. System wykrywa 4 GB, ale pracują dokładnie 2 GB. Gdzieś tu na forum znalazłem, że zależy to od systemu i 32-bitowy nie będzie czytał 4 GB. Ale niektórym osobom działa jakieś 3,2 GB Chociaż tyle byłoby milej mieć, niż wspomniane już 2 GB. Za bardzo nie chcę zmieniać systemu… Jest możliwość zrobienia czegoś, aby pracowało jednak te 3 GB i costam?

Byłbym bardzo wdzięczny za radę

Pozdrawiam

F.

Windows 7 Starter ma limit 2GB dla pamięci ram.

Dodane 14.01.2013 (Pn) 19:48

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/aa366778(v=vs.85).aspx#physical_memory_limits_windows_7

Cóż… czyli nic z tego :frowning:

W takim razie jeszcze pytanie. Czy opłaca sie zmieniać system na takim netbooku? Czy inne systemy nie będą dla niego zbyt ciezkie? Rozumiem, że win7 HP w wersji 32-bit bedzie już czytał te 4 GB ramu?

Czy będzie duzo bardziej prądożerny?

Wybaczcie mało profesjonalne pytania, ale raczej malo mam wspólnego z komputerami.

Dziękuję za pomoc:)

Nie, będzie to ok 3.25GB (ze względu na architekturę 32 bity).

Dodane 14.01.2013 (Pn) 20:05

Niema sensu zmieniać systemu w tym laptopie.

Ok… dziękuję pięknie za rady :slight_smile:

możesz zainstalować spokojnie Windows 7 64- bit i będą te 4 GB - jedynie troszkę sterowników się naszukasz !

Ja swojego czasu miałem zainstalowany Windows 7 x64 Home Premium na Acer “AO522” i różnica była na korzyść x64 :slight_smile:

p.s. starter to porażka…

Hmmm… ale ten netbook nie jest jakąś potęzną maszyną :wink: Czy ten system nie będzie dla niego zbyt ciężki?

Acer AO522 też nie był potężną maszyną. W końcu komputer o parametrach (AMD C-50 (1GHz) + 2GB DDR3 + AMD Radeon HD 6250 + 320GB HDD) wielkiej furory nie robi… A mimo to w moim Przypadku działał całkiem sprawnie. Oczywiście przy odpowiednim ułożeniu wszystkich klocków. Odpowiednie sterowniki + wyłączenie kilku zbędnych funkcji itp.