Toshiba P300 prośba o mały test

Witam czy ktoś, kto posiada ten dysk mógłby sprawdzić wartość raw atrybutu C0 power off retract count/ ilość wyłączeń spowodowanych odcięciem zasilania, wyłączyć PC poprzez zasilanie zamknij,słuchając, czy dysk tuż przed wyłączeniem PC wydaje jakiś stukot, uruchomić go ponownie i sprawdzić, czy wartość raw zwiększyła się o jeden? Obecnie mam już trzeci dysk P300 z drugiej reklamacji bo dwa poprzednie padły z takimi samymi objawami i zastanawiam się, czy te dyski po prostu tak mają, że normalne wyłączenia klasyfikują jako niebezpieczne, czy coś jest nie tak i system w trakcie wyłączania nie wysyła do niego polecenia wyłączenia tylko odcina zasilanie co skutkuje awaryjnym parkowaniem głowicy i stukotem obecnie na nowym dysku mam taką samą wartość w 0C, C0 oraz C1.

Nikt nie ma tego dysku? Ten “test” nie zajmie długo max 2 minuty a jest to ważne dla mnie czy u kogoś te dyski też tak się zachowują jak u mnie

Poczekaj cierpliwie. To nie jest czat na żywo. Nie każdy tutaj zagłada codziennie, a ty się niecierpliwość po kilku godzinach.

Ps.
Może @Dimatheus coś podpowie, bo już dawno tego Pana nie widziałem i się martwię :wink:

Wczoraj był.

Hej,

Jestem, jestem. Ostatnio trochę zawirowań w pracy, a teraz w ogóle siedzę z dzieciakami na opiekuńczym, więc ciężko jest siąść do komputera. Ale fajnie, że się o mnie martwicie. :smiley:

Co do meritum, to faktycznie nie posiadam takiego dysku. Ale:

  • czy możesz pokazać cały log S.M.A.R.T tego dysku,
  • czy wszystkich tych dysków używałeś w jednym i tym samym komputerze? Może ma problem z płytą główną bądź zasilaczem?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Mój (2TB) działa normalnie.

Masz możliwość przetestować go w innym komputerze?

Wszystkich P300 używałem w tym samym PC dodatkowo mam tu też SSD, który chodzi bez problemu podłączony tym samym kablem zasilającym co HDD poza tym podłączyłem też mojego starego HDD Samsunga i tam parametr C0 nie rośnie z każdym wyłączeniem PC. W przypadku dysków Toshiby każde normalne wyłączenie podnosić wartość raw tego parametru a podobno owy parametr ma się podnosić tylko wtedy jak np. nagle braknie prądu.

A możesz wykonać ten mały test o którym pisałem na samym początku ? :slight_smile:

Przecież napisałem że działa normalnie.

E, czekaj no, mam to samo.
Ilości cykli start/stop i spowodowane odcięciem są takie same.

Co nie zmienia faktu że dysk działa normalnie.
Nie mów że reklamowałeś tylko z tego powodu.

BTW , reszty dysków nie sprawdzę bo program ich nie widzi przez kontroler RAID.

Tamte reklamowałem bo pierwszy padł po 8 miesiącach a drugi po 6 ten drugi padł z dnia na dzień tylko zastanawiam się czy te Toshiby tak liczą paramtetr C0 i tykają przy wyłączaniu czy coś jest nie tak z moim PC i odcina im zasilanie bez normalnego wyłączenia co powoduje awaryjne parkowanie i zużywanie mechaniki dużo bardziej niż podczas normalnego wyłączania